JCB 220X po 4 latach projektowania

Data publikacji:
JCB 220X po 4 latach projektowania

Koparka JCB 220X powstała kosztem 4 lat projektowania układów hydrauliki, elektroniki i systemu elektrycznego oraz tysięcy godzin ekstremalnych testów wytrzymałości.

Koparka JCB 220X powstała kosztem 4 lat projektowania układów hydrauliki, elektroniki i systemu elektrycznego oraz tysięcy godzin ekstremalnych testów wytrzymałości. Co więcej, silniki produkcji JCB były testowane ponad 110 tys. h. To daje pewność, że maszyna JCB sprawdzi się w każdych warunkach.

Za napęd koparki odpowiada czterocylindrowa jednostka EcoMAX Tier 4 Final/Stage IV o mocy 128 kW. Funkcje automatycznego stopu i automatycznych wolnych obrotów zapewniają oszczędność paliwa do 5%. Przycisk Start-Stop ułatwia operatorowi uruchomienie maszyny bez potrzeby przekręcania kluczyka. Sekwencja startowa pozwala na rozpoczęcie kopania w ciągu zaledwie 2 s.

Wielofunkcyjny układ hydrauliczny umożliwia sterowanie wszystkimi ruchami maszyny w tym samym czasie, a w celu poprawy jego wydajności i efektywności zwiększono średnice rur i węży hydraulicznych. Hydraulika koparki zasilana jest przez dwie główne pompy wielotłoczkowe o zmiennym wydatku z maksymalnym przepływem 2x228 l/min. Pompa zębata zapewnia przepływ 16 l/min. W standardowym wyposażeniu koparki są zawory odcinające w instalacjach rurowych, z przyłączami SAE. Pozwalają one na szybsze łączenie osprzętu, uproszczone znacznie są też działania podczas zdejmowania dużych młotów hydraulicznych oraz wideł. Zaawansowany system wyboru narzędzi JCB monitoruje bowiem ciśnienie i przepływy w układzie hydrauliki - w ten to sposób skutecznie usprawnia obsługę.

Przestronna, nadciśnieniowa kabina JCB CommandPlus to jedno z najważniejszych rozwiązań, które przyczyniają się do wygody pracy operatora. Wykonana z wysokiej jakości materiałów, a jej wnętrze jest formowane wtryskowo, co pozwala na uzyskanie gładkiej, łatwej do czyszczenia powierzchni. Wyposażenie wnętrza kabiny zawiera amortyzowany fotel Grammer z szerokimi, regulowanymi podłokietnikami, system klimatyzacji, radio Bluetooth w pełni zintegrowane z ekranem sterowania, gniazda USB, immobiliser, kolorowy monitor 7”, a także system filtrujący powietrze.

Dżojstik i konsola sterowania z przełącznikami  poruszają się razem z operatorem, co umożliwia uzyskanie optymalnej kontroli i mniejsze zmęczenie w czasie wielogodzinnej pracy. Podgląd na obszar roboczy zapewniają kamera cofania oraz opcjonalne kamery podwójne lub pracujące w pełnym zakresie 360³. Dla koparek JCB przewidziany jest również firmowy system telematyki LiveLink, który zapewnia monitorowanie czasu przestojów, zużycie paliwa, wysyła alarmy serwisowe ułatwiające planowanie przeglądów, a wypożyczalniom sprzętu budowlanego dokładne naliczanie opłat za użytkowanie.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.