[ATB] Aktualności JCB budowlane

JCB rozminowuje Afganistan

Data publikacji:

Międzynarodowa organizacja charytatywna HALO Trust używa 4 zmodyfikowanych maszyn JCB do usuwania min lądowych w Afganistanie. Zadanie to wykonywane jest w ramach największego humanitarnego projektu usuwania min lądowych na świecie.

Założona w Afganistanie w 1988 r. organizacja HALO zatrudnia ponad 8000 osób, które pracują na rzecz tworzenia bezpiecznych środowisk poprzez usuwanie materiałów wybuchowych, zarządzanie zapasami broni i niszczenie niewybuchów.

Na potrzeby tej charytatywnej organizacji dostarczono 4 zmodernizowane maszyny ze znakiem JCB: ładowarkę kołową JCB 457ZX, Hydradig, Teletruk i mikrokoparkę JCB 8008. Wszystkie pozbawione zostały firmowych barw - dotarły do Afganistanu w kolorze białym, identyfikującym neutralny i humanitarny charakter działalności HALO Trust. Maszyny JCB są wyposażone w różne poziomy ochrony maszyn, które umożliwiają im radzenie sobie z różnymi poziomami zagrożenia.

Calvin Ruysen, szef HALO Trust na region Afganistanu, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, powiedział: – HALO prowadzi zmechanizowane rozminowywanie od wielu lat w Afganistanie, ale oryginalne cztery modele JCB pozwoliły nam odnowić naszą starzejącą się flotę i zwiększyły efektywność pracy w kluczowym dla nas czasie.

 

Już niebawem piąta

Oprócz czterech już używanych maszyn, HALO Trust wkrótce odbierze nową opancerzoną koparkę gąsienicową z serii X. Model JCB 220X będzie miał kabinę z szybą o grubości 100 mm i zostanie wyposażony w pancerz odporny na wybuchy, który umożliwi mu radzenie sobie z „najwyższym poziomem zagrożenia w regionie, który pochodzi od improwizowanych urządzeń wybuchowych”.

Według JCB, trzy warstwy ochrony przeciwwybuchowej zastosowane w tej koparce są wykonane ze wzmocnionej stali Armox 440T, która jest specjalnie zaprojektowana dla pojazdów opancerzonych.

– Ten nowy opancerzony JCB 220X pomoże nam jeszcze bardziej zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych i rannych spowodowanych improwizowanymi urządzeniami wybuchowymi. I dobrze jest współpracować z brytyjskimi firmami, technologią i inżynierami, aby wziąć tę koparkę z półki i dozbroić ją tak, aby odpowiadała naszym konkretnym potrzebom i pomagała ratować życie

– skomentował Ruysen.

Model 220X jest również wyposażony w szybkosprzęg, który umożliwia łatwą zamianę łyżki kopiącej na specjalną przystawkę, której HALO używa do znajdowania i bezpiecznego usuwania min z ziemi.

HALO Trust działa obecnie w strefach objętych konfliktami zbrojnymi i pokonfliktowymi w 19 krajach na świecie. Organizacja poszukuje wiedzy fachowej w brytyjskim przemyśle wyburzeniowym w celu opracowania nowych technik, ponieważ coraz częściej usuwa materiały wybuchowe z budynków zniszczonych przez bomby i skażone gruzy na obszarach miejskich.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.