[ATB] Aktualności JLG budowlane

JLG finalizuje przejęcie Hinowa

Data publikacji:
JLG finalizuje przejęcie Hinowa

JLG Industries, firma należąca do Oshkosh Corporation specjalizująca się w produkcji ruchomych podnośników roboczych i ładowarek teleskopowych, zakończyła przejęcie firmy Hinowa. Transakcja o wartości 192 mln USD została po raz pierwszy ogłoszona w połowie listopada 2022 r.

Założona w 1987 roku w Nogara we Włoszech firma Hinowa stała się znana w branży dzięki swoim projektom podnośników gąsienicowych i jako jeden z pierwszych znaczących użytkowników technologii akumulatorów litowo-jonowych w ruchomych podnośnikach roboczych. Ponad 200 pracowników firmy Hinowa i dwa okazałe zakłady produkcyjne są teraz częścią segmentu Oshkosh Corporation Access.

Marka Hinowa zostanie zachowana na linii gąsienicowych platform roboczych, miniwywrotek, wózków podnośnikowych i produktów podwoziowych. Kompaktowe wysięgniki gąsienicowe marki JLG, które Hinowa produkuje od 2010 r. i które obejmują modele z napędem elektrycznym, hybrydowym i wysokoprężnym, oferowane będą w dalszym ciągu. Jednocześnie marka JLG zapowiada, iż rozszerzenie portfolio produktów umożliwia wzmocnienie oferty zastosowań specjalistycznych i zwiększenie obecności w niszowych branżach, w tym w rolnictwie czy zastosowaniach komunalnych.

– Przejęcie dotyczyło rozwoju firmy i zwiększenia naszych możliwości – powiedział Frank Nerenhausen, wiceprezes wykonawczy Oshkosh i prezes JLG. – JLG i Hinowa to dwie silne marki. Połączenie sił pozwala nam na uwolnienie większego potencjału w skali globalnej. To bardzo pozytywny czas dla firmy i jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać zespół Hinowa w rodzinie JLG – uzupełnił.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.