[ATB] Technika Kärcher

Kärcher na wojnie z pyłem

Data publikacji:

Pył to mikroskopijny zabójca, na którego szkodliwe działanie są narażeni w sposób szczególny pracownicy na placu budowy. W zależności od rozmiarów cząsteczek ich charakterystyki wyróżnić można różne klasy pyłów: M, L i H. I o ile pyły z pierwszej kategorii nie są zbyt szkodliwe, tak pyły z klasy M, a tym bardziej H, w skład których wchodzi np. pył azbestowy. W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo zatrudnionych osób?

Jest wiele różnych sposobów zapobiegania tworzeniu się pyłu. A jeśli nie można już zapobiec jego tworzeniu, można nadal ograniczyć jego wdychanie dzięki odzieży ochronnej i stosowaniu masek przeciwpyłowych. W trudnych warunkach pracy na budowie bardzo dobrą ochronę przed wdychaniem różnego rodzaju pyłów niebezpiecznych zapewni także odpowiedni odkurzacz.

Jednak, co to znaczy odpowiedni? Przykładem są odkurzacze firmy Kärcher z klasy NT TACT. System TACT to dobrze znana, opatentowana przez producenta technologia automatycznego oczyszczania filtra, dzięki czemu odkurzacz jest w stanie absorbować duże ilości drobnego pyłu bez zmniejszania siły ssącej. W jaki sposób działa ten system? W stałych interwałach czasowych filtr jest automatycznie przedmuchiwany silnym strumieniem powietrza zwrotnego.

Dzięki temu zachowuje swoje właściwości, a użytkownik urządzenia nie wdycha szkodliwych pyłów. Obecnie na rynku pojawiła się nowa klasa odkurzaczy wyposażonych w ulepszony system TACT. Według producenta działa on jeszcze ciszej i bardziej efektywnie. A jeśli chodzi o sprzęt i akcesoria, ich praca jest szybsza, łatwiejsza i wygodniejsza. Innowacyjne elementy są zintegrowane z turbiną i systemem filtrowania. W efekcie filtry z wkładam PTFE chronią zdrowie milionów użytkowników lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Odkurzacze które są wyposażone w gniazdo zasilania do pracy z innymi narzędziami są często wykorzystywane na placach budowy jako odpylacze. To czyni je szczególnie nadającymi się do ogólnego zastosowania w budownictwie.

Jakie urządzenie na budowę?

Urządzenia z serii NT są kompaktowe i poręczne, są certyfikowane do pracy z azbestem, w końcu są też takie które mają bardzo pojemny zbiornik i niestraszna im długotrwała praca. Dobrym tego przykładem jest model NT 40/1 Ap L, wykorzystywany w profesjonalnych zastosowaniach, przy pracach budowlanych, w hotelu i sektorze gastronomicznym lub w wielu innych branżach. Nowy model Ap to mocny i kompaktowy odkurzacz do pracy na mokro i sucho, który zwraca uwagę doskonałą siła ssania, półautomatycznym czyszczeniem filtra, prostą obsługą, schowkiem na akcesoria i solidnym wykonaniem.

Inną ciekawą propozycją jest model NT 40/1 Tact Te L, będący interesującym wyborem dla użytkowników potrzebujących maszyny, która ma zwartą budowę, kompaktowe wymiary i jest łatwa w transporcie, ale także oferuje dużą objętość zbiornika, aby umożliwić długotrwałą pracę bez przestojów. Jest dostarczany z uchwytem lub bez niego.

Port węża ssącego w głowicy maszyny zapewnia większą objętość użytkową zbiornika. Opróżnianie pojemnika jest proste dzięki połączeniu węża i głowicy maszyny. Skrzynki narzędziowe mogą stać bezpiecznie i bez poślizgu na podgumowanej powierzchni. Uchwyty transportowe umożliwiają bezpieczne mocowanie maszyny.

Krok po kroku, czyli 10 porad dla budowlańców

  1. Odkurz pył zaraz po jego powstaniu. Wiele elektronarzędzi posiada przyłącze do odsysania pyłu i powstających podczas pracy odpadów. Elektronarzędzie podłącza się do odkurzacza, a odkurzacz uruchomi się automatycznie po włączeniu elektronarzędzia. Zawsze korzystaj z filtra odpowiedniego do zasysanego pyłu.
  2. Wybierz metodę pracy, która nie generuje dużego zapylenia (praca na mokro).
  3. Korzystaj z mgły wodnej, np. podczas prowadzenia prac rozbiórkowych lub szlifowania na zewnątrz.
  4. Używaj produktów o niskiej zawartości pyłu, np. mieszanek gipsowych i betonowych.
  5. Unikaj niepotrzebnego wzniecania pyłu. Zamiast miotły korzystaj z odkurzaczy lub zamiatarek.
  6. Wykonuj badania zdrowotne.
  7. Regularnie sprzątaj swoje miejsce pracy, wietrz pomieszczenia w których pracujesz, oraz korzystaj z czystego ubioru roboczego.
  8. Usuwaj powstające podczas pracy zanieczyszczenia bez wzniecania pyłu.
  9. Regularnie sprawdzaj siłę ssącą odkurzacza. Najlepiej pracuj urządzeniem z automatycznym systemem czyszczenia filtra.
  10. Zawsze korzystaj z odzieży ochronnej i masek przeciwpyłowych.
Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.