[ATB] Nowości volvoKoparki kołowe

Koparka kołowa Volvo na prąd

Data publikacji:

Firma Volvo Construction Equipment zaprezentowała EX03, pierwszy prototyp elektryczny firmy w klasie koparek średniej wielkości. Dzięki niskiemu poziomowi hałasu czy zerowej emisji spalin EX03 reprezentuje przyszłość bezpieczniejszych i bardziej przyjaznych dla środowiska placów budowy.

Ten prototyp to znaczący krok naprzód w ewolucji elektrycznych maszyn budowlanych średniej wielkości. Jako pierwsza koparka elektryczna w klasie średniej, szybko rozwinęliśmy i rozbudowaliśmy naszą istniejącą technologię elektromobilności – powiedział Inwoo Kim, menedżer ds. zaawansowanej inżynierii w Volvo CE.

Komfort rozwiązań

Prototyp koparki kołowej EX03, oparty na najnowocześniejszej technologii i konstrukcji produktu, stanowi kolejny etap w rozwoju Volvo Construction Equipment w kierunku elektromobilności - poprzednim było zaprezentowanie w pełni elektrycznej koparki koncepcyjnej EX02. I chociaż EX03 jest nadal w fazie koncepcyjnej i nie ma obecnie planów wprowadzenia tej koparki kołowej na rynek, firma planuje przetestować pilotażową wersję u jednego z klientów.

Wspierany przez technologię z całej Grupy Volvo, 14-tonowy EX03 jest wyposażony w pakiet akumulatorów firmy Volvo Trucks i może się pochwalić m.in. taką samą wydajnością jak maszyna z silnikiem wysokoprężnym w tej samej klasie. Prototyp elektrycznej koparki kołowej ma zapewniać zerową emisję zanieczyszczeń, wyższą wydajność, niższy poziom hałasu i niższy całkowity koszt posiadania w porównaniu z jej konwencjonalnymi odpowiednikami.

Volvo opracowuje także dostępne na rynku maszyny elektryczne i przyjmuje zamówienia przedpremierowe na koparkę elektryczną ECR25 i elektryczną ładowarkę kołową L25.
Niezwykłą cechą koparki EX03 - najnowszego osiągnięcia Volvo Concept Lab - jest ekran wideo umieszczony z tyłu maszyny, który w czasie rzeczywistym nadaje obraz z przodu maszyny, dzięki czemu pojazdy jadące za nią mogą wyraźnie widzieć, co dzieje się przed nimi podczas jazdy po drogach publicznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.