Koparka na gaz, wozidło na prąd według Kuboty

Data publikacji:

Firma Kubota wprowadziła na europejski rynek maszyn budowlanych nową minikoparkę o niskiej emisji spalin napędzaną silnikiem gazowym LPG oraz w pełni elektryczne wozidło gąsienicowe. Kompaktowe maszyny są pierwszymi z nowej gamy produktów Kubota Smart Energy Solutions.

KX019-4SI to koparka o masie 1,7 t, maksymalnej głębokości kopania 2,5 m i wysokości transportowej 3,8 m. Zastosowano w niej silnik Kubota (zgodny z normą Stage V) WG972 -L-E4, który jest zasilany gazem płynnym (LPG). Kubota twierdzi, że jednostka ta oferuje takie same osiągi jak porównywalne silniki wysokoprężne i benzynowe, ale emituje o 95% mniej tlenków azotu i węglowodorów oraz „prawie zero cząstek stałych”.

Według producenta silnik LPG w minikoparce KX019-4SI oznacza, że model ten może być używany na budowach w strefach o niskiej emisji, a jego zmienny rozstaw gąsienic sprawia, że nadaje się do prac o ograniczonym dostępie.

Producent wprowadza do oferty także wozidło gąsienicowe Kubota KC70H-4e. W pełni elektryczne wozidło wyposażone jest w cichy silnik z akumulatorem litowym 48V, który może być naładowany do 80% w zaledwie 1,5 h, a jedno 3-godzinne ładowanie zapewnia cały dzień pracy. Elektryczna wersja Kubota KC70, zeroemisyjna KC70H-4e waży 590 kg i ma ładowność 700 kg.

Glen Hampson, Kierownik Dywizji Budownictwa w Kubota, powiedział:

– Obie nowe maszyny oferują taką samą moc i możliwości, jakich oczekują nasi klienci, wraz z nowymi ulepszeniami, które zmniejszają wpływ Kuboty na planetę i realizują naszą misję: Dla Ziemi, Dla Życia. Zarówno minikoparka jak i wozidło gąsienicowe zostały również zaprojektowane tak, aby oferować niższe koszty utrzymania. Silnik minikoparki KX019-4SI nie posiada filtra DPF, dzięki czemu właściciele nie muszą nic czyścić ani wymieniać, a silnik, akumulator i falownik wozidła KC70H-4e nie wymagają żadnej konserwacji.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.