Koparko-ładowarki JCB w wersji Pro

Data publikacji:

Firma JCB wprowadza na rynek koparko-ładowarki 3CX, 4CX i 5CX Pro, z silnikami spełniającymi europejską normę emisji spalin Stage V. Model 3CX Pro wyposażony jest w 2 koła skrętne, 4CX Pro dla uzyskania zwiększonej wydajności w każdym terenie umożliwia sterowanie wszystkimi kołami, a wersja 5CX Pro ze sterowaniem 4 kołami zapewnia najlepszą specyfikację koparko-ładowarki podczas długotrwałych, wymagających robót ziemnych.

Kluczowe funkcje koparek serii CX Pro obejmują nową jednostkę napędową o mocy 109 KM, kabinę JCB CommandPlus, funkcje JCB Automate ułatwiające obsługę maszyn i zwiększające ich produktywność, sześciobiegowy układ napędowy EcoRoad z nowymi przełożeniami redukującymi zużycie paliwa i oszczędzając czas, a także dodatkowe funkcje bezpieczeństwa w standardzie.

Ekologiczny napęd

Koparki serii CX Pro wyposażono w nowy, mocniejszy 4,8-litrowy silnik JCB 448, który wykorzystuje system oczyszczania spalin w postaci katalizatora oksydacyjnego i połączonej selektywnej redukcji katalitycznej i filtra cząstek stałych (SCR/DPF) o żywotności 8000 mth. Dla większej wygody operatora oraz uniknięcia zbędnych przestojów maszyny, system telematyczny JCB LiveLink stale monitoruje regenerację filtra DPF, która jest wykonywana automatycznie. Firma JCB nie stosuje w swoich zaworu recyrkulacji spalin EGR.

Seria Pro została wyposażona w sześciobiegową skrzynię biegów EcoRoad Autoshift, która może skrócić czas przemieszczania się maszyny i ograniczyć zużycie paliwa nawet o 25%. Ponadto wszystkie skrzynie biegów Powershift są teraz standardowo wyposażone w system TorqueLock. Inne funkcje ograniczające zużycie paliwa to: Auto Stop, która wyłącza silnik po zaprogramowanym czasie bezczynności maszyny oraz Auto Drive umożliwiająca operatorowi automatyczne utrzymywanie ustawionej prędkości silnika podczas jazdy po drogach.

Automatyzacja dla zwiększenia produktywności

Firma JCB wyposażyła swoje nowe koparko-ładowarki w szereg automatycznych funkcji, których zadaniem jest zwiększenie łatwości użytkowania oraz poprawa produktywności maszyn. W modelach z serwomechanizmem w standardzie są funkcje Auto Seat Select i Auto Stabilisers. Auto Seat Select wykrywa ustawienie fotela i automatycznie przełącza tryb ładowarki i koparki, natomiast automatyczne stabilizatory wysuwają się i zatrzymują po osiągnięciu stabilnego poziomu gruntu.

W modelach AEC dostępny jest także system automatycznego poziomowania, który ustawia maszynę do pozycji poziomej na każdym nierównym podłożu. Kolejne usprawnienia to: automatycznie sterowane światła wewnątrz kabiny Auto Interior Lights, funkcja automatycznego przełączania napędu Auto 2WD, zmniejszająca zużycie opon i paliwa, a także elementy wyposażenia zwiększające bezpieczeństwo i produktywność.

Nowy design i kabina operatora

Koparko-ładowarki z serii CX Pro posiadają kabinę JCB CommandPlus, która wyróżnia się nowo zaprojektowanym wnętrzem oraz dachem z ostrzegawczym oświetleniem LED w narożnikach konstrukcji. Dodatkowo można zainstalować maksymalnie 10 reflektorów roboczych LED dla poprawy widoczności w obszarze prowadzonych działań.

Wnętrze kabiny jest przestronne, zawiera nową trójramienną kierownicę, radio z Bluetooth i USB, fotel operatora, który może być podgrzewany i zawieszony pneumatycznie, ekran boczny z nowym 7” wyświetlaczem LCD oraz dodatkowy, zamykany schowek na mniejsze przedmioty.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.