Koparko-ładowarki z serii TLB firmy Mecalac

Data publikacji:

Koparko-ładowarki Mecalac to wysoko funkcjonalne, oszczędne i uniwersalne maszyny, które łączą w sobie siłę ładowarki kołowej i wszechstronność działania kompaktowej koparki. Wysoki prześwit maszyn serii TLB oraz ich niewielki promień zawracania, wynoszący zaledwie 7,9 m, sprawiają że to najbardziej zwrotny sprzęt na rynku w swojej klasie, a jednocześnie umożliwia pracę w najtrudniejszym terenie.

W ofercie firmy Mecalac dostępne są wysokiej jakości maszyny różniące się pod względem konfiguracji kół tj. na różnych bądź równych kołach oraz typem sterowania - za pomocą dźwigni mechanicznych lub dżojstików elektrohydraulicznych. W Polsce najpopularniejszym modelem Mecalac jest koparko-ładowarka TLB 890 o masie własnej 8775 kg i całkowitej szerokości zaledwie niecałe 2,4 m.

Z normą Stage V

Jednostką napędową prezentowanej koparko-ładowarki jest silnik Perkins o mocy 110 KM, spełniający normę emisji spalin Stage V. Za przenoszenie napędu odpowiada automatyczna skrzynia biegów Servo Synchro (SPS) z 4 biegami w przód i 3 w tył, która umożliwia poruszanie się z prędkością do 40 km/h, a także tradycyjna obrotowa dźwignia sterująca umieszczona na kolumnie kierownicy, z możliwością zmiany kierunku jazdy na dżojstiku. W standardowym wyposażeniu koparki są układ blokady prędkości jazdy Active Drive, który daje możliwość poruszania się ze stałą, wcześniej zadaną prędkością oraz 20” przednie i 30” tylne koła, zapewniające optymalną trakcję w każdych warunkach.

Układ hydrauliczny Closed Centre zasilany jest pompą hydrauliczną o wydatku 164 l/min. Ponadto wszystkie maszyny z serii TLB można doposażyć w komplet opcji hydraulicznych, tj. szybkozłącze przedniego i tylnego ramienia oraz hydrauliczny przesuw tylnego ramienia. Na wyróżnienie zasługują też funkcje amortyzacji przedniej łyżki Ride Control oraz funkcja stałego przepływu hydraulicznego. Zapewniają one wysoki komfort pracy zarówno przy zastosowaniu standardowej łyżki „7 w 1” typu „krokodyl” o pojemności 1,2 m³, a także z dodatkowym osprzętem np. zamiatarką, mulczerem lub mieszalnikiem do betonu.

Uniwersalna w zastosowaniu

Koparko-ładowarki TLB zapewniają pokaźny udźwig na poziomie 3966 kg i siłę odspajania łyżki wynoszącą 6780 daN. Wysokość załadunku wynosząca nieco ponad 3,6 m oraz maksymalna głębokość kopania prawie 5,7 m czynią z modelu TLB890 bardzo uniwersalną koparko-ładowarką.

Obszerna kabina operatora została zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalną widoczność z przodu oraz wokół maszyny, a ergonomiczne zaprojektowane elementy sterujące, gwarantują intuicyjną obsługę. Koparki serii TLB można wyposażyć również w system telematyczny MyMecalac Connected Service, który umożliwia dostęp do bieżących informacji o położeniu maszyny, zużyciu paliwa, kodach błędów czy alertach serwisowych  dostępnych z poziomu aplikacji (PC/smartfon). Co ważne, prace konserwacyjne przy maszynie są możliwe z poziomu gruntu, ułatwia je wysoko podnoszona pokrywa silnika zespolona ze ściankami bocznymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.