Kuhn - wysięgniki nowej generacji

Data publikacji:

Nowa generacja kosiarek wysięgnikowych Agri-Longer GII firmy Kuhn łączy kompaktowe wymiary z zaawansowanymi rozwiązaniami dostępnymi dotychczas w profesjonalnym modelu wyższej klasy Multi-Longer 4844P. Zalecane do wykorzystania w zakresie do 250 godzin rocznie maszyny Agri-Longer GII są dedykowane głównie dla klientów indywidualnych oraz firm zajmujących się utrzymaniem zieleni na skalę lokalną.

W ofercie są kosiarki Agri-Longer GII w dwóch wersjach, o zasięgu 5 lub 6 m. Pierwsza, bardziej kompaktowa, doskonale nadaje się do wykaszania ścieżek i w pracach na bliższą odległość, natomiast druga sprawdzi się w zastosowaniach wymagających większego zasięgu. Maszyny są standardowo wyposażone w blokadę zabezpieczającą przegub ramienia oraz w rozwiązania zapewniające pełną ochronę innych podzespołów, w tym m.in. w specjalne uchwyty do węży hydraulicznych.

Mocny rotor

Wysięgnik kosiarek przypomina rozwiązania stosowane w najbardziej profesjonalnych maszynach komunalnych. Jego wzmocniona konstrukcja z wysokojakościowej stali, z ramionami o dużych przekrojach, zapewnia znaczną odporność na obciążenia. Jednocześnie duży zakres obrotu ramienia, do 116° do tyłu, umożliwia docieranie głowicą do trudno dostępnych miejsc.
Głowica tnąca o szerokości 1,2 m wyposażona jest w uniwersalny rotor z 60 nożami typu Y. Rotor posiada dwukierunkowe obroty, co zapewnia równomierne zużycie noży. Napęd rotora głowicy oferuje moc aż 33 kW/45 KM, dzięki czemu nowe maszyny mają wszechstronne zastosowanie i sprawdzają się także w trudnej roślinności.

Precyzyjne sterowanie

Kosiarki wyposażone są we własny układ hydrauliczny i może mieć napęd pasowy lub bezpośredni. Bardzo duża chłodnica o mocy chłodzenia wynoszącej 12 kW gwarantuje niezawodną prace układu napędowego w każdych warunkach roboczych. Maszyny są przyjazne w obsłudze. Elektrohydrauliczne sterowanie niskociśnieniowe zapewnia bardzo dużą precyzję i elastyczność ruchów. W opcji dostępne jest również tańsze sterowanie mechaniczne linkami.
Montaż kosiarek Agri-Longer GII na TUZ ciągnika lub innego nośnika z układem zawieszenia narzędzi ułatwia półautomatyczna belka zaczepowa ze stabilizatorami, będąca w wyposażeniu seryjnym, lub opcjonalne zaczepy dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Kompaktowa obudowa nowych kosiarek zmniejsza ich zwis za ciągnikiem, a jej skośny kształt ułatwia omijanie przeszkód.

SS

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.