[ATB] Aktualności BKT budowlane

Laboratorium BKT z certyfikatem

Data publikacji:

Grupa BKT, specjalizująca się w produkcji opon terenowych, uzyskała certyfikat ISO/IEC 17025:2017. Uznanie to poświadcza pracę laboratorium znajdującego się w zakładzie w Bhuj, w zakresie testowania i kalibracji opon.

Certyfikat został niedawno przyznany przez NABL, indyjski organ regulujący akredytację laboratoriów badawczych i kalibracyjnych. Laboratorium jest członkiem międzynarodowych organizacji w tym sektorze, tj. International Laboratory Accreditation Co-operation (ILAC) oraz Asia Pacific Accreditation Co-operation (APAC) i stosuje się do ich standardów i kryteriów.

Uznanie to umożliwia posiadanie certyfikatu jakości poprzez precyzyjne badania surowców i półproduktów oraz kontrolę nad produkcją i badaniami produktu końcowego. Pozwala również na uzyskanie wiarygodnych raportów z badań oraz lepszych wyników pod względem dokładności i wiarygodności. Poprawia kontrolę nad pracą laboratorium i procesem informacji zwrotnej o wynikach.

Korzyści dla producenta

Certyfikat certyfikatem, ale największą korzyść z tego tytułu odnoszą opony. Oto bowiem certyfikacja eliminuje konieczność przeprowadzania nowych testów dla produktów trafiających na eksport, co przyczynia się do zredukowania w ten sposób kosztów i czasu realizacji.

Co więcej, wyniki badań przeprowadzanych przez certyfikowane laboratoria, takie jak laboratorium BKT, są wykorzystywane przez organy rządowe do opracowywania środków mających na celu zwalczanie i redukcję zanieczyszczeń. Działalność ta obejmuje i dzieli cele zrównoważonego rozwoju dla całego sektora oponiarskiego. Certyfikacja ta poza tym ma ważne i strategiczne znaczenie dla BKT, które dąży do większej penetracji rynku na całym świecie.

To uznanie jest najnowszym osiągnięciem zakładu w Bhuj, który jest flagowym okrętem BKT. Otwarty w 2015 r. i zlokalizowany w indyjskim stanie Gujarat, został stworzony z myślą o ciągłej rozbudowie i rozwoju. Tutaj w 2017 r. otwarto nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe, zarządzane przez ekspercki zespół inżynierów, chemików i techników. Zajmuje się ono wszystkimi kwestiami związanymi z rozwojem technologicznym opon BKT: począwszy od projektowania nowej opony, poprzez tworzenie mieszanek poprawiających osiągi produktu, od testów po wdrażanie procesów w celu wydajnej, dostosowanej do potrzeb klienta produkcji opon z wysokiej półki.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.