[ATB] Nowości

Ładowarka Yanmar z przegubem

Data publikacji:

Przegubowa ładowarka kołowa Yanmar V4-7 łączy w sobie kompaktowe wymiary i dużą mobilność z oczekiwaną mocą i osiągami. Dostępna wersja z zadaszeniem lub pełną kabiną, niezłe wyposażenie standardowe i opcje dodatkowe sprawiają, że jest to bardzo ciekawa propozycja na rynku w tym segmencie maszyn.

Jednostką napędową prezentowanej ładowarki jest 4-cylindrowy silnik 4TNV88C-NKAH o mocy 40,9 KM, wyposażony w pełni sterowany elektronicznie układ Common Rail i bezpośredni wtrysk paliwa. W porównaniu z wersjami poprzedniej generacji, oferuje on zmniejszenie emisji tlenków azotu o 33% a pyłów zawieszonych aż o 93%, zapewniając jednocześnie moc i niskie zużycie paliwa.

Silnik Yanmar spełnia wymagania normy emisji Tier 4, zastosowany jest tutaj układ recyrkulacji spalin (EGR) oraz filtr cząstek stałych (DPF). Sprawne przenoszenie napędu zapewnia hydrostatyczna skrzynia biegów. Pojedyncza dźwignia umożliwia łatwą zmianę biegów do przodu i do tyłu, a wbudowana w jej konstrukcję blokada zabezpiecza przed ewentualnym, niezamierzonym użyciem.

Dostępny jest także tryb w pełni automatyczny oraz tryb niskiej prędkości, co jest wygodną funkcją zwłaszcza w przypadku prac w ograniczonym obszarze. Prędkość maksymalna ładowarki wynosi 19 km/h.

Model V4-7 przy niewielkiej masie własnej 3640/3865 kg, cechuje wysoka stabilność podczas poruszania się i pracy, za co odpowiadają:  duży rozstaw kół i szeroki bieżnik opon w rozmiarze 15.5/60-18-8PR.  Przegubowy układ kierowniczy umożliwia manewrowanie w wąskich przestrzeniach, minimalny promień zawracania wynosi tylko 3,8 m. Osiągi ładowarki wyglądają następująco: maksymalna wysokość podnoszenia - 3,73 m, udźwig na dolnym końcu - 3375 kg, na maksymalnym zasięgu - 2426 kg, a siła odspajania 24,5 kN.

Stanowisko operatora wyposażono w wygodny, amortyzowany fotel, wielofunkcyjną kierownicę, a po prawej stronie kierowcy umieszczono dżojstik sterujący pracą łyżki. Dalej są także gniazdo zasilania zewnętrznego 12 V i duży wyświetlacz LCD z podświetleniem LED, który ułatwia prace w warunkach słabego oświetlenia. Opcjonalna kabina spełnia standardy ROPS/FOPS.

Wyposażona jest w klimatyzację, odmrażacz szyb, przesuwne okna, nierównoległe wycieraczki, które skutecznie pokrywają większy obszar przedniej szyby oraz lusterko wsteczne.
Dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania, podczas cofania włącza się zarówno światło cofania, jak i alarm dźwiękowy. Alarm i lampka informują też o nie zaciągnięciu hamulca podczas postoju. Ponadto w sytuacji awaryjnej silnik można wyłączyć bezpośrednio jednym przyciskiem, bez konieczności zajmowania stanowiska operatora.

Przeglądy i konserwacja nie powinny stanowić żadnych problemów. Szeroko otwierana maska daje łatwy dostęp do podzespołów, a filtry są wygodnie rozmieszczone. Płytę podłogową można łatwo zdjąć, aby uzyskać szybki dostęp do silnika i układu napędowego, a wysięgnik można zablokować po podniesieniu. Ładowarka Yanmar posiada także przełącznik odcinania akumulatora, który pozwala łatwo odłączyć zasilanie w przypadku długotrwałych postojów maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.