[ATB] Nowości

Ładowarki obrotowe Manitou z serii Vision i Vision+

Data publikacji:

Grupa Manitou za pośrednictwem interaktywnej platformy internetowej zorganizowała wydarzenie „Build The Future” (Buduj przyszłość), podczas którego zaprezentowała m.in. swoją nową serię obrotowych ładowarek teleskopowych MRT. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i wzięło w nim udział 3000 użytkowników z 90 krajów na 4 kontynentach, w tym wielu dilerów, przedstawicieli wypożyczalni sprzętu, kluczowych klientów oraz branżowych mediów.

Seria obrotowych ładowarek teleskopowych MRT została całkowicie zmodernizowana czego wyrazem ma być zmiana nazwy na Vision i Vision+. O innowacyjności tych maszyn świadczy również fakt, iż producent złożył aż 21 wniosków patentowych w ramach projektu nowych ładowarek MRT.

Seria Vision obejmuje łącznie 14 modeli o masie własnej od 13,3 do 15,9 t, wysokości podnoszenia od 16 do 25 m i ładowności 4,5 t. Napęd w serii Vision zapewniają silniki o mocy 75 lub 116 KM, zgodne z normą emisji spalin Stage V. Jeszcze większe możliwości daje użytkownikom seria Vision+. Znajduje się w niej 12 modeli o masie własnej od 18 do 23,8 t, wysokości podnoszenia od 22 do 35 m i ładowności 6 lub 7 t. Silniki zastosowane w tej serii mają moc 156, 173 i 211 KM.

Znakomite osiągi modeli Vision+ predysponują je do stosowania podczas montażu konstrukcji stalowych, renowacji budynków, a nawet operacji wyburzenia. Wszystkie prezentowane ładowarki Manitou są wyposażone w przekładnię hydrostatyczną zapewniającą większą elastyczność jazdy i maksymalną prędkość 40 km/h oraz nową pompę hydrauliczną o przepływie 116 l/min w gamie Vision oraz 185 l/min dla modeli Vision+.

Nowa oferta dodatkowego osprzętu dla ładowarek MRT

Wprowadzeniu na rynek dwóch nowych serii ładowarek, towarzyszy również nowy osprzęt, zaprojektowany przez Centrum Kompetencji Manitou Attachment (ACC) z siedzibą we Włoszech. W ofercie dostępne będą pływające wózki widłowe CAF 1030 (6 i 7 t) oraz CAF 1080 (7 t), lżejsze i bardziej wytrzymałe oraz wyposażone w system blokowania wideł. Idealnie się sprawdzą dla użytkowników przewożących palety lub big-bagi.

Zwiększono też wydajność wciągarek, wysięgników i dźwigów, dzięki zastosowaniu wciągarek o nośności od 600 kg do 2 t wyposażonych w nowy silnik hydrauliczny dostosowany właśnie do nowych modeli ładowarek MRT. Nowością jest także nowa platforma dostępna w całej gamie Vision+. Wykonana jest w 100% z aluminium i waży zaledwie 180 kg. Zapewnia przy tym ładowność do 365 kg, większy zasięg i jest łatwo otwierana, aby umożliwić wygodniejszą i efektywną pracę.

Nowoczesna kabina operatora

Nazwa Vision oznacza także lepszą widoczność w kabinie operatora. Obecna we wszystkich modelach kabina ciśnieniowa gwarantuje bezpieczne środowisko pracy oraz dodatkową izolację akustyczną dla większego komfortu.

Opcjonalnie dostępne są: wzmocniony dach bez kratki z certyfikatem ROPS/FOPS poziomu 2, który umożliwia dokładne monitorowanie operacji załadunku na wysokości oraz innowacyjny pilot zdalnego sterowania, pozwalający na kierowanie maszyną z kosza, lub gdy operator znajduje się poza maszyną. Dzięki temu rozwiązaniu można bezpiecznie przemieszczać platformę bez konieczności powrotu do kabiny kierowcy, oszczędzając cenny czas.

Bezpieczeństwo i ergonomia pracy

Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa zastosowano zestaw 5 reflektorów LED, które gwarantują pełne oświetlenie wokół maszyny oraz 2 reflektory robocze z wysięgnikiem dla poprawy widoczności podczas załadunku na wysokości. Ładowarki wyposażono ponadto w tylną kamerę oraz 8” ekran dotykowy.

Dla modelu MRT 3570, przewidziano nowy elektryczny fotel, który można przechylać nawet o 18°, aby łatwo monitorować rozkładanie wysięgnika. MRT 3570 umożliwia operatorowi wykonywanie operacji na wysokości 35 m, największej jaką oferuje Manitou.

Nowe ładowarki zostaną dostarczone do sieci dilerów, wypożyczalni i kluczowych klientów do września 2021 r. Do końca roku w ofercie Grupy Manitou pojawią się także 100% wersje elektryczne Vision+ oraz modele hybrydowe, łączące mniejszy silnik spalinowy z akumulatorem litowo-jonowym.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.