Lekki i uniwersalny od firmy Snorkel

Data publikacji:

Firma Snorkel to renomowany światowy koncern produkujący podnośniki nożycowe i koszowe. Założona w 1959 r. firma ma fabryki zlokalizowane w USA, Wielkiej Brytanii, a od niedawna również w Chinach, gdzie maszyny produkowane są głównie na rynek lokalny. Produkty sprzedawane są obecnie w ponad 50 krajach za pomocą ponad 200 oddziałów dystrybucyjnych. Są obecne również na rynku polskim, a dużą popularnością cieszy się m.in. podnośnik koszowy Snorkel A38E.

Jest to stosunkowo lekki podnośnik koszowy o wysokości roboczej 13,5 m i masie własnej 3800 kg, chętnie wybierany przez działy utrzymania ruchu i firmy wynajmujące, ceniące sobie bezawaryjność i wytrzymałość. Urządzenie pozwala na wysięg boczny do 6 m i ma udźwig 215 kg (2 osoby). Atutem modelu Snorkel A38E są kompaktowe rozmiary, które pozwalają na dotarcie do naprawdę „ciasnych” miejsc i poruszanie się pomiędzy naziemnymi przeszkodami.

Długość pojazdu to jedynie 4 m, zaś szerokość przejazdowa - tylko 1,5 m. Nisko umieszczony ciężar i przeciwwaga zapewniają dużą stabilność i dobrą widoczność dla operatora. Urządzenie zasilane jest 8 akumulatorami 6 V, które spokojnie wystarczają na 8-godzinny dzień pracy.

Podnośnik zaprojektowała ponad 20 lat temu firma Up Right (przejęta w 2007 r. przez firmę Snorkel) i początkowo nazywał się SP37. Jego konstrukcja została dopracowana i jego nazwa zmieniona na A38E. Kolejną modernizację wykonała firma Snorkel zmieniając układ sterowania na bardziej intuicyjny, z możliwością programowania prędkości ruchów roboczych i innych opcji zależnie od potrzeb operatora. Konstrukcja ramieniowo-teleskopowa pozwala na obrót wokół osi o 359°, a dodatkowo podest wyposażony jest w kosz obrotowy.

Maszyna potrafi pokonać również wzniesienia o nachyleniu do 36%. Cztery standardowe koła z pełnej niebrudzącej gumy zapewniają dobre prowadzenie. Według producenta niewątpliwym atutem jest również sprawdzona konstrukcja, wielokrotnie przetestowana na całym świecie. Poza tym unifikacja komponentów pozwala na szybkie i tanie naprawy. Warto także dodać, iż Snorkel udziela 5-letniej gwarancji na konstrukcję i 2-letniej na podnośnik, a żywotność projektowa do pierwszego dużego przeglądu wynosi 15 lat.

O firmie

Snorkel dostarcza podnośniki nożycowe z napędem akumulatorowym o wysokości roboczej od 4 do 14 m oraz z napędem spalinowym - do 23 m. 
W ofercie znajdują się również podnośniki koszowe o wysokości roboczej od 6 do 66 m (wśród nich dużą popularnością cieszy się także model A46JE reprezentujący klasę podnośników o wysokości roboczej 16 m).

Dodatkowo producent oferuje podnośniki na przyczepie o wysokości roboczej od 13 do 17 m, ładowarki teleskopowe oraz urządzenia do transportu materiałów. Na rynku polskim przedstawicielem tej marki jest firma Sky Lift z siedzibą w Jelczu-Laskowicach na Dolnym Śląsku.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.