Liebherr R 924 Litronic z ósmej generacji koparek

Data publikacji:
Liebherr R 924 Litronic z ósmej generacji koparek

Model R 924 Litronic to już 8 generacja koparki firmy Liebherr.

Model R 924 Litronic to już 8 generacja koparki firmy Liebherr, która charakteryzuje się wysoką wydajnością, niezawodnością i innowacyjnymi rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Turbodoładowany, czterocylindrowy silnik Liebherr o mocy 129 kW charakteryzuje się bardzo niską emisją spalin, zgodną z normą Stage V.

Układ napędowy wyposażony jest w system filtracji oparty na katalizatorze oksydacyjnym DOC, systemie SCR oraz filtrze cząstek stałych z regeneracją pasywną. Automatyczne zatrzymanie biegu jałowego przyczynia się do oszczędzania paliwa w trakcie pracy. Układ hydrauliczny dostosowuje się do bieżących wymagań aplikacyjnych. Charakteryzuje się wysoką dynamiką i  jednocześnie pozwala na precyzyjne sterowanie maszyną. Pompy o zmiennym wydatku zapewniają tutaj maksymalny przepływ wynoszący 2x210 l/min, jest także elektroniczne zarządzanie, synchroniczne ze sterowaniem bloku.

Otwarty obwód dla obrotu umożliwia regulację wydajności silnika i układu hydraulicznego za pomocą wstępnego selektora trybu, do zastosowania np. do szczególnie ekonomicznej i przyjaznej dla środowiska pracy lub dla maksymalnej wydajności kopania i podczas ciężkich prac. Liebherr R 924 Litronic to koparka, która oferuje szeroki wybór dodatkowego osprzętu, dzięki czemu można dopasować ją do różnych zadań budowlanych. Automatyczna centralizacja systemu smarowania przyczynia się do dłuższej żywotności komponentów i wyższej produktywności. 

Kabina operatora zgodna z ROPS została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i komforcie. Jej konstrukcja zawiera przednią, bezpieczną, laminowaną szybę, która może być całkowicie lub częściowo schowana pod dachem kabiny. Drzwi posiadają okno przesuwne, co pozwala na swobodne wietrzenie, szyby są przyciemniane, a na dachu zamontowane są osobne rozsuwane rolety. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia system zainstalowanych kamer.

Wygoda operatora jest zapewniona dzięki licznym udogodnieniom, takim jak amortyzowany pneumatycznie fotel z automatycznym obciążnikiem, który posiada ogrzewanie siedziska, regulację pionową i wzdłużną, a także regulowane podłokietniki. Konsole podramienne i dżojstiki są także regulowane. Przestrzeń robocza w kabinie jest klimatyzowana, a do sprawnej obsługi koparki wykorzystywany jest także duży kolorowy monitor o wysokiej rozdzielczości. Kabina jest ponadto specjalnie przystosowana do użytkowania również w niskich temperaturach. Posiada funkcję recyrkulacji powietrza oraz szybkie odszranianie i odmgławianie za naciśnięciem przycisku, wyposażona jest ponadto w agregat grzewczo-chłodzący.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.