[ATB] Aktualności Liugong

Liugong przenosi produkcję spycharek gąsienicowych i układarek rur z Polski do Chin

Data publikacji:
Liugong przenosi produkcję z Polski do Chin

Firma Liugong podjęła decyzję o przeniesieniu produkcji spycharek gąsienicowych i układarek rur ze znakiem Dressta do nowej, specjalnie zaprojektowanej fabryki w Changzhou w Chinach. Jest to element strategii zakładającej usprawnienie łańcuchów dostaw i przyspieszenie dystrybucji maszyn. W związku z tym LiuGong Dressta Machinery w nowej placówce w Stalowej Woli będzie kontynuować rozwój działalności związanej z projektowaniem, sprzedażą, wsparciem klienta oraz dystrybucją części zamiennych w Europie.

Odpowiedzmy zatem na pytanie, dlaczego produkcja maszyn Dressta trafiła do fabryki w Changzhou? Jak przekonuje Liugong, uruchomiony tam zakład produkcyjny to nowoczesny obiekt o zdolności produkcyjnej wynoszącej ponad 3000 maszyn rocznie, który w pełni wykorzysta procedury zapewnienia jakości LiuGong, jak również lokalne inwestycje infrastrukturalne w porty morskie i lotnicze, linie kolejowe oraz drogi. Produkcja maszyn przeniesiona została latem 2023 roku. Podstawą dla podjęcia tych działań była chęć zwiększenia efektywności produkcji, poszerzenia oraz odmłodzenia gamy spycharek gąsienicowych, w tym dobrze przyjmowanego na wielu rynkach zbytu modelu TD-16N.

Co równie istotne, przeniesienie produkcji do Changzhou ma zagwarantować krótsze terminy realizacji zamówień na spycharki, w szczególności dla klientów Dressta na wzrastających rynkach, a także zmniejszyć konieczność utrzymywania przez dilerów wysokich stanów zapasów.

– Nasza nowoczesna i świetnie skomunikowana fabryka w Changzhou jeszcze bardziej zbliża nas do klientów i dilerów, zmniejszając czas od zamówienia do dostawy. Bardziej wydajna, zorientowana na klienta produkcja to korzyść dla dilerów, ostatecznych użytkowników naszych produktów oraz dla samej Dressty – ocenia Howard Dale, prezes LiuGong Europe.

Co w Stalowej Woli?

Główna hala produkcyjna spycharek oraz Zakład Zespołów Napędowych - zlokalizowane w Stalowej Woli - trafiły ponownie w ręce Huty Stalowa Wola, od której LiuGong zakupił te zakłady w 2012 r. Transakcja, która obejmowała głównie sprzedaż aktywów, zawiera również umowę na dostawę  komponentów, na podstawie której HSW nadal będzie produkować i dostarczać wytwarzane przez ZZN zespoły napędowe i części zamienne dla LiuGong. Projekt został wsparty przez polski rząd, a transakcja gwarantuje utrzymanie ponad 80 miejsc pracy (w tym zespół badawczo-rozwojowy Dressta).

Chiński producent deklaruje jednak, iż nadal będzie rozwijać dystrybucję i sprzedaż detaliczną w Stalowej Woli. Nowo otwarte centrum komercyjne wspiera również biznes LiuGong w Europie oraz globalną działalność Dressta w zakresie obsługi i szkoleń klientów, administracji biznesem europejskim oraz bezpośredniej sprzedaży na polski rynek.

– To pozytywny ruch dla wszystkich naszych interesariuszy. Maksymalizujemy nasze zdolności produkcyjne i równocześnie inwestujemy w rozwój i wzmacnianie oferty dla klientów. Jestem dumny, że osiągnęliśmy to wszystko, zapewniając ciągłość zatrudnienia dla całej naszej załogi. Z optymizmem patrzę w przyszłość LiuGong i Dressta w Stalowej Woli i wierzę, że dotychczasowe dobre relacje z HSW zostaną utrzymane – komentuje Howard Dale.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.