[ATB] Nowości

Minikoparki z piątej generacji Kuboty

Data publikacji:

Firma Kubota wprowadza na rynek dwie nowe minikoparki najnowszej, piątej już generacji. Prezentowane modele K008-5 i U10-5 to najmniejsze kompaktowe maszyny tej klasy dostępne w Europie i docelowo zastępują poprzednie wersje K008-3, U10-3 i U10-3 SL.

    minikoparka 5 generacji kubota

Jednostką napędową nowych minikoparek jest firmowy silnik wysokoprężny Kubota z układem spalania E-TVCS. Silnik ten spełnia wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V, a przy tym zapewnia dużą moc oraz niski poziom generowanego hałasu.

Nowe koparki Kuboty przekonują dużymi możliwościami w kwestii poruszania się w ciasnych przestrzeniach. Wąskie bramy ogrodowe, czy też drzwi nie stanowią dla nich problemu. Obie maszyny wyposażone są w hydraulicznie regulowane podwozie: model K008-5 w zakresie od 700 do 860 mm natomiast U10-5 analogicznie od 750 do 990 mm. Koparki można także transportować w niskich przestrzeniach takich jak np. windy, dzięki składanemu pałąkowi bezpieczeństwa. Model U10-5 ma teraz w standardzie także dźwignie boczne, co ułatwia obsługę maszyny.

Tylna część minikoparek ze zintegrowaną przeciwwagą została przeprojektowana, w standardowym wyposażeniu jest oświetlenie robocze LED na wysięgniku, które ułatwia pracę w warunkach słabego oświetlenia. Obsługa i serwisowanie maszyn zostały uproszczone. Maskę silnika, siedzenie kierowcy i jednostkę sterującą, można całkowicie otworzyć, zapewniając doskonały dostęp do wszystkich istotnych punktów obsługowych.

Dla ochrony układu hydraulicznego przed przypadkowym uszkodzeniem, węże hydrauliczne do siłowników wysięgnika i ramienia łyżki poprowadzono wewnętrznie. Ponadto segmentacja węży na cylindrze lemiesza znacznie skraca czas przestoju w przypadku ewentualnego uszkodzenia. W celu zapewnienia wymaganego poziomu bezpieczeństwa pracy, koparki wysyłają sygnał dźwiękowy, który przypomina operatorowi o założeniu pomarańczowego pasa bezpieczeństwa. Obie maszyny wyposażono również standardowo w sprawdzony na rynku system antykradzieżowy Kubota.

Podsumowując, nowe maszyny Kuboty wprowadzają obecnie rozwiązania, które pojawiły się dotąd w modelach wyższych klas. Dziś wysoka wydajność, niezawodność i bezpieczeństwo to już standard nawet w kategorii minikoparek.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.