[ATB] Technika

Moc osprzętu Steelwrist

Data publikacji:

Szwedzka firma Steelwrist, z siedzibą w Sollentuna, na północ od Sztokholmu, jest światowej klasy producentem tiltrotatorów, szybkozłączy, akcesoriów i osprzętu do koparek i koparko-ładowarek. Produkty Steelwrist są zgodne z najwyższymi wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa na wszystkich rynkach i zawsze spełniają podstawowe założenia firmy czyli funkcjonalność, wydajność i prostotę użytkowania. W niniejszym zestawieniu przedstawiono ofertę Steelwrist dotyczącą osprzętu roboczego przeznaczonego dla koparek.

Zagęszczarki serii HC

Zagęszczarki Steelwrist obejmują 4 modele serii HC o masie własnej od 250 do 900 kg dysponujące siłą od 20 do 90 kN. Do obsługi wymagają maszyn o masie od 2-6 do 16-30 t. Przeznaczone są do bezobsługowego zagęszczania gruntu, podczas wypełniania rowów rurociągów, nasypów, dołów i szybów. Dzięki niskiej wysokości oraz optymalnej pozycji mocowania wspornika poza środkiem, zwiększono zasięg zagęszczarki i umożliwiono jej stosowanie nawet w ciasnych przestrzeniach i trudnym terenie. Obudowa zagęszczarki jest zaprojektowana pod kątem 15º, przez co uzyskano najlepszy rozkład siły. Kąt 15º zmniejsza ponadto naprężenia gumowych buforów, przez co mają one dłuższą żywotność. Otwarta konstrukcja zagęszczarek umożliwia samooczyszczanie się płyty i zapobiega zakleszczaniu materiału wypełniającego. Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo użytkowania. W tej dziedzinie dostępne są rozwiązania takie jak kontrola ciśnienia i natężenia przepływu dla ochrony przed przeciążeniem, a także zmniejszenie poziomu drgań i hałasu na stanowisku pracy operatora.

Chwytaki

Firma Steelwrist posiada w swojej ofercie różne typy chwytaków przeznaczone do podnoszenia ciężarów, układania kamienia, sortowania, ładowania kłód drewna, lekkiego wyburzania, prac w recyclingu, na złomowiskach. Chwytak budowlany ogólnego przeznaczenia, w zależności od wybranego modelu obsługuje maksymalne obciążenie od 3 do 10 t, przy masie własnej odpowiednio od 180 do 830 kg, szerokości rozwarcia od 1357 do 2432 mm i powierzchni ładunkowej od 0,2 do 0,55 m². Do współpracy wymaga maszyny o masie od 3-6 do 19-26 t. Chwytak, dzięki swoim parametrom może wykonywać szereg różnorodnych prac budowlanych, a wysoka siła mocowania wspierana przez zawory utrzymujące obciążenie i akumulator zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wszystkie elementy ścierne i krawędzie tnące wykonane są ze stali Hardox 500 i podobnie jak zastosowane sworznie, łożyska samosmarujące i inne detale zapewniają długą żywotność i pewne działanie.

Chwytak sortujący, o dopuszczalnym obciążeniu od 3 do 12 t i masie własnej 180-1200 kg, oferuje szerokość rozwarcia od 1250 do 2716 mm, powierzchnię ładunkową od 0,2 do 0,55 m². Do współpracy wymaga maszyny kategorii o masie od 6-12 do 22 -32 t. Chwytak ten przeznaczony jest do cięższych zadań, wyposażony został w ostrza zamykające typu tip-to-tip, które są przykręcane i obracane, a w połączeniu ze stalowymi szczękami i sworzniami o wysokiej wytrzymałości zapewniają ekonomiczną i długotrwałą eksploatację.
Z kolei uniwersalny chwytak wielopalczasty, ma dopuszczalne obciążenie od 3 do 8 t, masę własną 180-650 kg, szerokość otwarcia od 1250 do 2204 mm i powierzchnię ładunkową od 0,2 do 0,4 m². Do obsługi wymaga maszyny o masie własnej od 6-12 do 16 - 26 t. Chwytak wielozadaniowy występuje w 2 wersach do wyboru klienta - 5- lub 7-palcowej. Elementy robocze wykonane są ze stali Hardox 500, szczęki dodatkowo wzmocniono okładziną o twardości HB 600. Chwytak typowo przeznaczony jest  do przenoszenia pni, gruzu, złomu itd.

Zamiatarki

Oferta Steelwrist obejmuje również wysokowydajne zamiatarki do koparek przeznaczone do czyszczenia chodników, rowów kablowych, przełączników kolejowych, torów tramwajowych, pokryć dachowych, kontenerów, obszarów popowodziowych itd. Są przydatne również  do usuwania gruzu, śniegu czy też śmieci. Szwedzki producent oferuje w tej kategorii 3 modele o szerokości roboczej 1000, 1500 oraz 2000 mm. Masa władna szczotek wynosi odpowiednio 170, 200 oraz 250 kg. Wysoką wydajność pracy, zamiatarki zawdzięczają zastosowaniu podwójnych silników hydraulicznych z napędem bezpośrednim, które dostarczają niezbędny moment obrotowy oraz wykorzystaniu szczotek ze skręconym rdzeniem, co gwarantuje lepszą skuteczność w porównaniu do standardowych szczotek okrągłych. W ofercie firmy Steelwrist od 2019 r. jest również mechaniczna szczotka do zamiatania, która może być łatwo używana pod tiltrotatorem. Wyposażenie zamiatarek obejmuje także zintegrowany stojak do parkowania oraz osłonę przeciw błotną.  

Dużo łyżek

Stosowanie łyżek przesiewających na miejscu budowy pozwala ograniczać koszty transportu, logistyki i składowania materiałów poddawanych dalszemu recyklingowi. Rozwiązanie to wpisuje się w obecne trendy związane z ochroną środowiska. Firma Steelwrist oferuje w tej kategorii osprzętu łyżki przesiewające przeznaczone do koparek o masie od 2-6 do 40-50 t. Przy masie własnej łyżki przesiewającej od 310 do 2150 kg, zapewniają one pojemność od 210 do 2500 l. Rozmiar przesiewu może być w nich regulowany, a w przypadku prac z wilgotnym materiałem, łyżkę można wyposażyć w płyty tnące zamiast prętów. 

Firma Steelwrist posiada w swoim portfolio również szeroką gamę łyżek tradycyjnych oraz tych do zastosowań specjalnych. Wykonane są z wysoko wytrzymałej stali Hardox 500, wszystkie krawędzie tnące wykonano z materiału twardości  HB 500. Należy tutaj wymienić łyżkę do kopania z 30-stopniowym ustawieniem kąta ostrza, łyżki do rowów, łyżki do planowania z zaokrąglonym tyłem bez narożnika, co ułatwia cykl napełniania lub opróżniania, łyżki sortujące, łyżki szkieletowe, łyżki do kabli oraz łyżki użytkowe do transportu lub odśnieżania. Dodatkowo producent oferuje osprzęt specjalny taki jak zrywaki, przecinarki do asfaltu, widły paletowe, a także równiarkę. Co ciekawe, firma Steelwrist daje swoim klientom możliwość zaprojektowania łyżki dostosowanej do własnych potrzeb. Z wykorzystaniem aplikacji online można dopasować geometrię łyżki, ładowność, materiał z którego będzie wykonana itd., a oprogramowanie automatycznie podaje cenę zakupu. Po zatwierdzeniu i opłaceniu zamówienia towar wysyłany jest do klienta.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.