[ATB] Opinie użytkowników

Na budowie w Lublinie

Data publikacji:

Koparka gąsienicowa Case CX145DSR o zerowym obrysie nadwozia niedawno rozpoczęła pracę na budowie budynków mieszkalnych w Lublinie. Zakupiona od Tech-Ekspert Południe i obsługiwana przez Usługi Remontowo-Budowlane Grażyna Danielak, CX145DSR wspomaga budownictwo mieszkaniowe w jednym z najstarszych miast w kraju.

Zobacz także: Prąd z nowych generatorów

  CX145DSR był dla nas idealnym wyborem – twierdzi Robert Danielak, współwłaściciel firmy wykonującej prace. – Wykonuje najważniejsze zadania, takie jak szybkie i efektywne kopanie rowów. To dla nas duża zaleta, ponieważ właśnie zaczynamy pracę przy tym projekcie. W tak wczesnym stadium chcemy posunąć się naprzód tak daleko, jak to możliwe, unikając opóźnień – kontynuuje.

  – Kiedy budowa wejdzie w dalsze etapy, łatwość manewrowania koparką o ograniczonym obrysie nadwozia stanie się bardzo istotna. Plac budowy stanie się bardziej ciasny, więc konieczne jest posiadanie maszyny mogącej z łatwością się po nim poruszać i pracować bezpiecznie między przeszkodami. Potrzebowaliśmy maszyny efektywnej i łatwej w użyciu – CX145DSR spełnia oba warunki – dodaje Robert Danielak.

  – Jak słusznie zauważył Robert, funkcjonalność i efektywność są najważniejsze na tym rynku. Pracując w tak ograniczonej przestrzeni, operatorzy potrzebują koparki o zerowym promieniu obrotu, która wykona wszystkie zadania bez uszczerbku na produktywności – stwierdził Dominik Ziemczonek, menedżer marketingu Case Construction Equipment we wschodniej i centralnej Europie.

  – Maszyna jest wykorzystywana przy budowie sieci sanitarnych, kanalizacji deszczowej i do tego typu prac. Od kiedy ją kupiliśmy, ma przepracowane ponad 500 h więc rocznie około 1000 h. Komfort i ergonomię oceniam bardzo dobrze. Jednak błędem jest, że w standardzie nie ma centralnego smarowania. Uważam, że już przy tej wartości maszyny powinno to być w standardzie – tłumaczy Robert Danielak.

  Rzetelny serwis, niskie koszty

  – Jeśli chodzi o serwis to tutaj również całkiem w porządku – są rzetelni, przyjeżdżają na czas. Nie ma żadnego problemu. Do tej pory nie było żadnych awarii. Maszyna całkiem sprawnie sobie radzi, jest silna, pracuje, nie ma żadnych problemów pod tym względem z nią. A jeśli chodzi o paliwo to całkiem przyzwoicie, bo wychodzi około 6/6,5 l paliwa na godzinę pracy maszyny, taką efektywną więc uważam, że to jest bardzo dobry wynik. Natomiast pozostałe koszty to trudno powiedzieć, bo do tej pory żadnej awarii nie było. Zobaczymy z czasem – chwali Robert Danielak.
  – Generalnie maszynę oceniam pozytywnie. Fajna koparka, przemyślana, bardzo dobrze radząca sobie w ciasnych przestrzeniach oraz trudnych miejscach – podsumowuje.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  Najnowsze z kategorii

  Bądź na bieżąco!
  Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.