[ATB] Nowości Rauch budowlane

Najnowszy rozsiewacz soli firmy Rauch

Data publikacji:

Firma Rauch jest znana jako producent wysokiej klasy rozsiewaczy do nawozów i siewników, ale w jej ofercie znajdują się także maszyny przeznaczone dla miejskiej służby komunalnej. Przykładem takich urządzeń może być nowy rozsiewacz soli Taxon 25.1/25.1Plus, który wyznacza standardy w dokładności dystrybucji, łatwości użytkowania i elastyczności w rozprowadzaniu.

Model Taxon 25.1 oraz jego wersja Plus to precyzyjny rozsiewacz soli o szerokości roboczej od 2 do 8 m, z wymuszonym podawaniem za pomocą przenośnika ślimakowego. Pojemność zainstalowanego zbiornika wynosi 1500 l, a jego maksymalna ładowność to 2500 kg.

Urządzenie wymaga sprzężenia z odpowiednim nośnikiem. Może być nim zwykły ciągnik i wówczas agregacja odbywa się poprzez przystawkę trzypunktową kategorii II/III, istnieje też możliwość instalacji sprzętu na ciężkich pojazdach terenowych z układem napędowym H-drive. Masa własna rozrzutnika wynosi 463 kg.

 

Automatyzacja procesu rozrzucania soli

Rozsiewacz Taxon wyróżnia się automatycznym systemem podawania za pomocą ślimaka. Ilość wyrzucanego materiału  określana jest na podstawie prędkości przenośnika ślimakowego, niezależnie od sypkości materiału. Układ roboczy wyposażony jest w elastyczny ślimak o dwustopniowym skoku, dodatkowa tarcza dozująca zapewnia równomierny przepływ masy, której precyzję dozowania zapewnia dedykowany układ sterujący. Napęd śrubowy jest hydrauliczny, całkowicie zamknięty i bezobsługowy.

Blok hydrauliczny Eco do sterowania podajnikiem ślimakowym i tarczą rozrzucającą znajduje się pod łatwo dostępną klapą konserwacyjną umieszczoną w tylnej części urządzenia. Zastosowana technologia zapewnia o ok. 20% wyższą wydajność, oszczędność energii, redukuje ponadto nagrzewanie się oleju. Łatwy dostęp do podzespołów ułatwia niezbędne prace serwisowe.

Regulacja symetrii rozrzutu odbywa się poprzez ręczny lub opcjonalnie w EcoTron Plus, sterowany elektronicznie obrót tarczy rozsiewającej, który zmienia obszar rozsiewu materiału. System VariSpread może być używany, na przykład, gdy cała droga ma być posypywana z prawej krawędzi pasa.

W ten sposób, skutecznie unika się zanieczyszczenia środowiska spowodowanego nadmiernym rozrzucaniem materiału. VariSpread zwiększa więc efektywność ekonomiczną i chroni środowisko.

Komputer pokładowy

Wyposażenie rozsiewacza obejmuje komputer pokładowy EcoTron z wyświetlaczem graficznym o wysokiej rozdzielczości wraz z trybem nocnym. Komputer umożliwia proste, przejrzyste monitorowanie całego procesu rozsiewu i automatycznie reguluje dawkę rozsiewu w zależności od prędkości jazdy. 

Dawkę wysiewu, a także szerokość roboczą można łatwo regulować za pomocą dwóch obrotowych pokręteł. Wersja EcoTron Plus przystosowana jest do elektronicznej regulacji rozsiewu VariSpread oraz zbierania i analizy danych operacyjnych z pakietem GPS Fleet-15.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.