[ATB] Nowości

Największa do rozdrabniania i sortowania z palety MB Crusher

Data publikacji:

Po dwóch latach od wprowadzenia na rynek nowej gamy łyżek rozdrabniająco - sortujących MB-HDS, firma MB Crusher postanowiła wykonać kolejny krok, który mógłby stanowić zaletę i wartość dodaną na innych placach budowy lub w ich obszarach działania. I w ten właśnie sposób powstała łyżka rozdrabniająco - sortująca MB-HDS523, największa z gamy łyżek MB-HDS. Największa, a zdaniem producenta również mocniejsza i bardziej wytrzymała.

Łyżka MB-HDS523 przystosowana jest do instalowania na koparkach o masie roboczej od 30 do 45 t i została zaprojektowana dla sektorów, gdzie moc i solidność są kluczowe, tak jak np. kamieniołomy, a zwłaszcza tam, gdzie potrzeba przerabiać duże ilości materiału, jak węgiel czy fosforany. Można ją jednak również z powodzeniem wykorzystywać do przenoszenia, przesiewania i napowietrzania ton ziemi, np. przy wykopach, robotach ziemnych, dużych projektach kanalizacyjnych.

Odpowiednio wyposażona

Niezależnie jednak od placu budowy czy przerabianego materiału, nowa łyżka rozdrabniająco - sortująca firmy MB Crusher cechuje się dobrym wyposażeniem. Ma 5 rotorów ustawionych w taki sposób, aby zagwarantować większą produktywność i szybkość działania. „V Shaft System’’ został dokładnie zaprojektowany, aby umożliwić podwójne przesiewanie i jednocześnie zwiększyć produkcję.

Wszystko w nowej MB-HDS523, zostało zaprojektowane, aby zmaksymalizować wydajność - ukryte we wnętrzu grzebienie umożliwiają przepływ materiału i przedostanie się do rotorów bez blokowania i zapychania. Poza tym łyżka MB Crusher wyposażona jest w górną obudowę, demontowalną, w celu nadania maszynie większego kąta zamknięcia i co za tym idzie zwiększenia produkcji.

Jeśli chodzi o inne znaki rozpoznawcze, to MB-HDS523 zasilana jest przez dwa silniki, aby zapewnić szybkość pracy i stałą wydajność. Co niemniej ważne, struktura tej łyżki rozdrabniająco - przesiewającej jest solidna, wytrzymała, przystosowana do pracy na bardzo wymagających placach budów o dużym natężeniu pracy. Części podatne na zużycie są dodatkowo chronione poprzez warstwę wykonaną ze stali Hardox, a zwiększona grubość boków i obudowy maszyny zwiększa jej wytrzymałość.

Nieskomplikowana obsługa

Producent podkreśla również, że sprzęt tego kalibru nie wymaga specjalnej konserwacji i kosztownych przestojów. I tak dla przykładu w łyżce rozdrabniająco - sortującej MB-HDS523 system smarowania jest scentralizowany dla ułatwienia a zwłaszcza dla przyspieszenia czynności konserwacyjnych.

Również wymiana rotorów jest łatwa, podobnie jak w przypadku pozostałych modeli z serii łyżek firmy MB Crusher - wymienia się je na miejscu budowy, w pełnym bezpieczeństwie i w krótkim czasie. Wisienką na torcie jest zaś opatentowany system, który utrzymuje mocno obrotowe podpory, dzięki czemu rotory można z łatwością wyjąć i zamocować ponownie.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.