[ATB] Aktualności Pekabex Bet

Największa na świecie fabryka baterii

Data publikacji:

Spółka Pekabex Bet zawarła umowę z firmą SK Ecoplant na wykonanie konstrukcji prefabrykowanej budynku dla inwestycji - Fabryka separatorów do baterii litowo-jonowych zlokalizowanej w Dąbrowie Górniczej.

Po raz kolejny pozyskujemy zlecenie od zagranicznego partnera w inwestycji dot. elektromobilności, co jest dla nas potwierdzeniem zaufania do Grupy Pekabex i dobrze wykonanej wcześniej pracy. Obecnie kończymy drugi etap budowy fabryki baterii o powierzchni 40 tys. m² i od razu przystępujemy do etapu 3 i 4, który będzie miał 62 tys. m².

Całość konstrukcji zobowiązaliśmy się wykonać do końca maja przyszłego roku, co będzie rekordem dla tak dużej konstrukcji. Jestem jednak spokojny o terminowe zakończenie tego zadania, gdyż technologia prefabrykacji przełamuje stereotypy w branży budowlanej i pozwala na realizację tak ambitnych zadań w tak krótkim czasie - powiedział Przemysław Borek, prezes Pekabex Bet.

Koreański koncern SK IE Technology. należący do Grupy SK, poinformował wcześniej, iż planuje rozbudowę trzeciej i czwartej fabryki baterii do samochodów elektrycznych na terenie Katowickiej

Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będzie to największa fabryka spółki na świecie. Produkcja ma ruszyć pod koniec 2023 r. Szacuje się, że roczna zdolność planowanych nowych zakładów wyniesie łącznie 860 mln m² separatorów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.