[ATB] Aktualności

Nowa fabryka Zoomlion oficjalnie otwarta

Data publikacji:

Firma Zoomlion niedawno zainaugurowała budowę własnej fabryki w północnowłoskim mieście Mantua. Oddanie do użytku nowego zakładu produkcyjnego jeszcze bardziej zwiększy lokalne możliwości produkcyjne Zoomlion w zakresie żurawi wieżowych, żurawi samochodowych, wózków AWP i wózków widłowych w Europie, a także pozwoli firmie Zoomlion na świadczenie pełnego zakresu usług dla klientów na naszym kontynencie.

Zbudowana na 2-hektarowej działce, fabryka ma powierzchnię 10 tys. m² i - co warto podkreślić - spełnia najsurowsze przepisy BHP obowiązujące w Europie. Firma zainstalowała także panele fotowoltaiczne na dachu, co ma pokryć znaczną część zapotrzebowania na energię elektryczną dla produkcji oraz oświetlenia LED da całej fabryki.

Strategia międzynarodowego rozwoju

Nowy zakład jest kolejną dużą inwestycją dokonaną przez firmę Zoomlion w celu dalszego rozwoju rynku włoskiego. Zdaniem producenta, gdy maszyny będą produkowane lokalnie, Zoomlion zyska większą przewagę konkurencyjną na rynku europejskim.

– Nowy zakład służy jako kompleksowa baza produkcyjna dla naszych europejskich produktów. Będziemy nadal wprowadzać ulepszenia w zakresie badań i rozwoju, produkcji, sprzedaży oraz łańcucha dostaw. Dzięki technologii Zoomlion, chcemy w pełni zlokalizować nasze projekty, produkcję i zaopatrzenie oraz wytwarzać wysokiej jakości produkty Zoomlion na rynek UE

– skomentował Davide Cipolla, dyrektor generalny CIFA, Zoomlion Italy.

Przyjęcie takiej lokalizacji jest głównym elementem strategii międzynarodowego rozwoju firmy Zoomlion, która już przyniosła pozytywne rezultaty. Również zakład produkcyjny CIFA został zmodernizowany, co rozszerzyło jego możliwości produkcyjne z asortymentu maszyn do betonu, o projektowane i produkowane tam żurawie terenowe, takie jak ACT960 i ACT1000. Firma uzyskała patenty zgodne z wymogami UE, co stworzyło solidne podstawy do sprzedaży tych produktów na rynku unijnym. Po uruchomieniu nowego zakładu jeszcze więcej maszyn będzie wytwarzanych lokalnie.

Lokalna produkcja oznacza, że wydajność, innowacje technologiczne i wygląd produktu mogą lepiej spełniać wymagania klientów z rynku europejskiego. Ponadto, jest to dobry sposób na poprawę zdolności przedsiębiorstwa do działania w skali globalnej, jak twierdzą eksperci branżowi.

– Mimo, że w 2020 r. zostaliśmy mocno dotknięci pandemią, sprzedaż Zoomlion i CIFA w Europie wzrosła, a poza tym zainaugurowana została nowa fabryka. W miarę jak gospodarka będzie się odradzać, a nasz zakład zacznie być użytkowany, Zoomlion zdecydowanie zyska przewagę w branży dzięki swoim niezawodnym zdolnościom badawczo-rozwojowym i godnej zaufania wydajności produktów, jak również efektywnej obsłudze klienta

– skomentował Davide Cipolla.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.