[ATB] Aktualności Husqvarna budowlane

Nowa inwestycja Husqvarna Group w Gamma Technologies

Data publikacji:

Oddział Husqvarna Group specjalizujący się w transakcjach venture capital zainwestował ostatnio milion euro, zyskując udział kapitałowy w Gamma Technologies. To kolejna, piąta już inwestycja funduszu Husqvarna Group, którego celem jest współpraca i wsparcie rozwoju startupów z obszarów cyfrowej rewolucji, mającej wpływ na działalność Grupy.

Firma Gamma wprowadza innowacje w obszarze, którym jesteśmy bardzo zainteresowani. Uważamy, że rozszerzona rzeczywistość (AR) to ważna technologia przy dostarczaniu klientom nowych usług. Liczymy na ścisłą współpracę z zespołem Gamma i mamy nadzieję, że ich odkrycia pozwolą przyspieszyć rozwój naszego działu Construction - wyjaśnia Mark Johnson, wiceprezes Corporate Venture Capital, w Husqvarna Group.

O firmie

Gamma Technologies stosuje innowacyjne technologie w branży budowlanej, wprowadzając intuicyjne modele 3D Building Information Modeling (BIM) z interaktywnymi funkcjami dla placu budowy. Technologię rozszerzonej rzeczywistości Gamma wykorzystuje do nakładania modeli BIM na wyświetlacze urządzeń mobilnych wykonawców, co umożliwia im wizualizację niewidocznej w inny sposób infrastruktury.

Oprogramowanie BIM/AR firmy Gamma Technologies służy do kierowania operatorów w miejsca, gdzie mają ciąć czy wiercić. Tym samym pozwalają one zarówno skrócić czas planowania, jak i zmniejszyć ryzyko wykonania pracy w niewłaściwym miejscu, co mogłoby być bardzo kosztowne.

– Inwestycja Husqvarna Group w naszą firmę przyspieszy rewolucję w branży budowlanej i zwiększy świadomość korzyści ze stosowania technologii AR na placu budowy. Husqvarna Group, wspólnie z naszymi obecnymi udziałowcami Formitas, to nasi strategiczni inwestorzy i partnerzy, którzy pomogą nam kształtować przyszłość budownictwa. Cieszymy się ze współpracy z Husqvarna Group w zakresie wprowadzania innowacyjnych technologii w branży budowalnej

– mówi Caner Dolas, prezes i współzałożyciel Gamma Technologies.
 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.