[ATB] Technika

Nowa koncepcja obsługi cyfrowej od firmy Kleemann

Data publikacji:

Firma Kleemann rozszerzyła swoją cyfrową koncepcję obsługi, dzięki czemu wszystkie istotne informacje procesowe i raporty są teraz wyświetlane na smartfonie, co oznacza, że nikt nie musi odchodzić od urządzenia podającego. Przedsiębiorstwo - należące do Wirtgen Group - twierdzi, że rozszerzenie cyfrowej koncepcji obsługi Spective czyni je liderem w branży pod względem interfejsów użytkownika.

Urządzenie uruchamiane jest za pomocą 12-calowego panelu dotykowego Spective bezpośrednio w zakładzie i po ustawieniu pracuje w trybie automatycznym. W przypadku zastosowania zespołu urządzeń, po wstępnym ustawieniu operator może połączyć się z nimi wszystkimi, a nie tylko z poszczególnymi urządzeniami.

Nowością jest zintegrowanie zdalnego sterowania radiowego. Za pomocą dużego pilota radiowego, materiał jest przemieszczany z ładowacza niskopodwoziowego, a procedura ustawiania może być przeprowadzona w bezpiecznej odległości od maszyny.

Za pomocą małego pilota radiowego można wygodnie realizować wszystkie istotne funkcje nie opuszczając koparki.
Poziom paliwa w zbiorniku, średnie zużycie paliwa, średnia wydajność maszyny, ustawienie szczeliny, stopień wykorzystania i inne dane procesowe mogą być w każdej chwili wyświetlane na tablicy rozdzielczej. W większości przypadków operatorzy nie muszą już opuszczać kabiny kierowcy ani przerywać trwającego procesu.

Mogą oni np. za pomocą smartfona stwierdzić, że poziom oleju napędowego jest niski i zamówić świeży zapas bezpośrednio z kabiny kierowcy. Operatorzy widzą na pierwszy rzut oka stopień wykorzystania maszyny i mogą dzięki temu regulować załadunek. Ponadto mogą otrzymywać dane o już osiągniętej wydajności dziennej i porównywać ją z dniem poprzednim. 

System Spective Connect firmy Kleemann jest obecnie dostępny jako opcja dla nowej kruszarki szczękowej Mobicat MC 110(i) EVO2 oraz nowej kruszarki stożkowej Mobicone MCO 90(i) EVO2, a w planach jest wyposażenie lub doposażenie także innych maszyn. Aplikację można zainstalować na smartfonach z systemem iOS i Android.
 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.