[ATB] Nowości

Nowa koparka Caterpillar do wyburzeń

Data publikacji:

Koparka Cat 352 UHD Ultra High Demolition to wysokowydajna maszyna przeznaczona do prac rozbiórkowych i wyburzeń. Uniwersalność koparki wynika z jej parametrów roboczych, a także możliwości montażu różnego osprzętu na wysięgniku w tym: chwytaków, nożyc i młotów hydraulicznych. Co ważne, sama wymiana osprzętu nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi.

Jednostkę napędową prezentowanej koparki stanowi silnik Cat C13 o mocy 408 KM (304 kW), spełniający normę emisji spalin Stage V. Silnik C13 może być zasilany także biodieslem do B20. W zależności od obciążenia i wymaganej wydajności można dopasować koparkę do każdego zadania dzięki 3 dostępnym trybom mocy - Power, Smart i Eco. Większą oszczędność paliwa zapewnia tryb inteligentny, który automatycznie dopasowuje moc silnika i układu hydraulicznego do wymagań roboczych. Koparka posiada także nowy, wysokowydajny, hydrauliczny wentylator nawrotny chłodzący silnik, co ma w założeniu jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie paliwa.

Dobre parametry

Model 352 UHD posiada hydraulicznie sterowane podwozie o zmiennym rozstawie, gwarantujące doskonałą stabilność i łatwość transportu. Rozstaw roboczy podwozia wynosi 4 m, natomiast transportowy 3 m. Koparka porusza się na gąsienicach 600 mm. Bezpieczeństwo podczas pracy w trudnym terenie zapewnia system Cat Active Stability Monitoring, który na bieżąco informuje operatora o położeniu osprzętu roboczego w optymalnym zakresie i ostrzega o zbliżaniu się do granic stabilności maszyny.

W kwestii oferowanych parametrów, koparka UHD o masie własnej 65 t zapewnia wysokość roboczą 28 m w pionie do sworznia mocowania osprzętu oraz 15,8 m zasięgu poziomego podczas pracy z narzędziem 3,7 t. Taka specyfikacja pozwala na efektywne i szybkie wyburzanie na wysokości 8-9 piętra, z jednoczesną wysoką precyzją działania za sprawą elektrohydraulicznego systemu sterowania.

Koparka może korzystać ze zmodernizowanego wysięgnika o długości 9,1 m, z ramieniem 2,9 m lub 3,35 m. Może być także wyposażona w dłuższe ramię i łyżkę o pojemności 3,08 m³. Uzyskuje wówczas głębokość kopania 6,67 m i maksymalny zasięg na poziomie gruntu 11,88 m.

Używając zmodernizowanego wysięgnika, koparka może korzystać z systemu Cat Grade z funkcją 2D, który pomaga operatorom szybciej osiągnąć wymagany profil terenu, systemu ważenia Cat Payload umożliwiający ważenie ładunku podczas jazdy oraz systemu telematyki VisionLink dla zdalnego zarządzania maszyną.

 

Komfortowo i bez zbędnych komplikacji

Kabina operatora została zaprojektowana pod kątem prowadzenia prac wyburzeniowych. Ma ona możliwość wychylenia w górę o 30°, przez co daje lepszy wgląd na obszar roboczy i jest zgodna ze systemem FOPS, a to oznacza konstrukcję chroniącą przed spadającymi obiektami. Przednia część kabiny oraz dach są wykonane z laminowanego szkła P5A o grubości 10 mm.

Zaawansowane elastyczne mocowania redukują drgania kabiny nawet o 50% w porównaniu z poprzednimi modelami koparek. Wyposażenie kabiny obejmuje jednoczęściowe, równoległe wycieraczki z trzema przerywanymi ustawieniami spryskiwacza, podgrzewany i chłodzony fotel Premium, kamery widoku do tyłu i z prawej strony, odchylaną do góry konsolę sterowania, 10” monitor z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości oraz radio z USB i Bluetooth. Dżojstik sterujący można indywidualnie programować dla każdego operatora, przypisując różne funkcje przyciskom.

Konserwacja koparki i działania serwisowe uległy dalszemu uproszczeniu. Poziom oleju hydraulicznego można sprawdzić z poziomu podłoża, filtry oleju i paliwa są zgrupowane po prawej stronie maszyny, co zapewnia łatwy dostęp. Mają one zwiększoną zarówno żywotność jak i wydajność działania. Niezbędne informacje o stanie technicznym maszyny są wyświetlane na bieżąco na ekranie operatora w kabinie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.