[ATB] Nowości JCB budowlane

Nowa koparka z serii X firmy JCB

Data publikacji:

Firma JCB rozszerza swoją ofertę koparek gąsienicowych serii X w klasie 22-26 ton. Nowy model 245XR o zmniejszonej prędkości obrotu charakteryzuje się o 40% krótszym tyłem niż konwencjonalny 220X, z którym ma wiele wspólnych cech. W założeniu przeznaczony jest do użytkowania w ograniczonych przestrzeniach miejskich, podczas budowy i konserwacji dróg oraz przy robotach komunalnych.

Nowy model koparki 245XR koncentruje się na wyjątkowym poziomie komfortu operatora, stabilności podczas pracy, produktywności, wydajności i łatwości serwisowania. Dostępny jest z wysięgnikiem jednoczęściowym lub trójstronnym wysięgnikiem przegubowym TAB, do wyboru są też ramiona łyżki o długości 2,4 i 3 m.

Maksymalny zasięg kopania z mono-wysięgnikiem wynosi 9,95 m, a maksymalna głębokość kopania to 6,63 m. Opcjonalnie można zamówić również lemiesz spycharki. Co ważne, wyjątkową stabilność podczas kopania w poprzek i podczas podnoszenia zapewniają wytrzymałe nakładki gąsienic 600-900 mm.

Potężna wydajność

Model 245XR jest napędzany bardzo wydajnym silnikiem wysokoprężnym JCB Dieselmax 448 o pojemności 4,8 l i mocy 129 kW (173 KM). W silniku zastosowano filtr selektywnej redukcji katalitycznej (SCR-F), który składa się z połączonego SCR, filtra cząstek stałych (DPF) i katalizatora utleniającego (DOC) o dużej pojemności zatrzymywania cząstek. Silnik spełnia oczywiście wymogi normy emisji spalin Stage V.

Układ hydrauliczny do precyzyjnej kontroli wykorzystuje pompy Kawasaki najnowszej generacji z głównym zaworem sterującym Kayaba. Zwiększono średnicę przewodu hydraulicznego, aby zapewnić lepszy przepływ przy mniejszym oporze, zwiększając tym samym ogólną wydajność i sprawność układu napędowego.

 

Komfortowa kabina i łatwy serwis

Koparka 245XR wyposażona została w sprawdzoną już i znaną z serii X kabinę o szerokości 1 m i objętości wewnętrznej 2,86 m³. Jest ona więc o 15% większa niż kabina poprzedniej generacji JS, daje dużo miejsca i komfortowe warunki pracy z poziomem hałasu wewnętrznego wynoszącym zaledwie 69 dB(A), jednym z najniższych w tej klasie maszyn.

We wnętrzu kabiny znajduje się standardowy podgrzewany, regulowany fotel z amortyzacją pneumatyczną i mechanicznym podparciem odcinka lędźwiowego lub opcjonalna wersja Super Deluxe z ogrzewaniem i chłodzeniem oraz elektrycznym podparciem odcinka lędźwiowego.

Po prawej stronie siedzenia zlokalizowane są pakiety przełączników CommandPlus, a z przodu zainstalowano duży 7” wyświetlacz wielofunkcyjny. Standardowa specyfikacja koparki obejmuje również klimatyzację, fabrycznie montowane radio Bluetooth, rolety okienne, pompę do tankowania i zestaw narzędzi. Producent będzie także oferował specjalne pakiety dostosowane do poszczególnych regionów geograficznych.

Pomimo kompaktowych wymiarów tylnej części nadwozia nowa koparka JCB posiada pełnowymiarowe drzwi serwisowe, zapewniające łatwy dostęp do wszystkich filtrów i punktów serwisowych. Okres eksploatacji filtra powietrza i filtra hydraulicznego wynosi do 2000 h, a okresy wymiany oleju silnikowego został określony na 500 h.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.