[ATB] Nowości JCB budowlane

Nowa obrotowa od JCB

Data publikacji:

Dostrzegając wzrost popularności maszyn obrotowych o dużym zasięgu, firma JCB rozszerza swoją ofertę i wprowadza na rynek model 555-260R o maksymalnym udźwigu 5,5 t i wysokości roboczej do 25,5 m. Prezentowana ładowarka JCB stanowi wszechstronny zamiennik mniejszych żurawi stałych i mobilnych, charakteryzuje się szybką konfiguracją, łatwością obsługi i możliwością wykonywania szerokiego zakresu technicznych operacji podnoszenia.

Jednostką napędową nowej ładowarki jest sprawdzony już wielokrotnie silnik Dieselmax firmy JCB o mocy 112 kW. Silniki JCB spełniają wymagania normy emisji spalin Tier 4 Final jak i Stage V. W wersji Stage V, w standardzie posiadają funkcje automatycznego biegu jałowego i automatycznego zatrzymania silnika, co dodatkowo zmniejsza zużycie paliwa i ogranicza emisję spalin. Co ważne, układ silnika zamontowany jest w dolnym podwoziu i zapewnia łatwy i bezpieczny dostęp podczas serwisowania z poziomu podłoża.

Solidna konstrukcja i konkurencyjne parametry robocze

Obrotowa ładowarka teleskopowa JCB została zaprojektowana tak, aby zaspokoić potrzeby zarówno specjalistycznych wykonawców prac dźwigowych, jak i firm wynajmujących sprzęt budowlany. Maksymalną produktywność i efektywność działania uzyskano dzięki solidnej konstrukcji wysięgnika i znanym, zintegrowanym pionowo elementom układu napędowego. Model 555-260R oferuje konkurencyjne parametry robocze w tej klasie maszyn.

Do tego automatyczne rozmieszczanie, chowanie i poziomowanie podpór, wykonywane za jednym dotknięciem dla zapewnienia łatwego użytkowania i minimalnego czasu konfiguracji. Docenić należy również skrócone czasy cyklu podnoszenia, uzyskiwane z pomocniczą hydrauliką o wysokim przepływie.

Nisko zamontowana konstrukcja wysięgnika pozwala zachować doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, dodatkowo operator ma do dyspozycji kompleksowy pakiet opcji oświetlenia roboczego i zestaw kamer, w tym kamerę na głowicy wysięgnika do precyzyjnego umieszczania ładunku na wysokości. Komfortowa kabina kierowcy jest znana z innych maszyn JCB, z prostym w obsłudze, standardowym układem sterowania i wieloma wygodnymi opcjami siedzeń.
 

Szeroki wybór dodatkowego osprzętu 

Do bardzo ważnych zalet nowej ładowarki JCB trzeba też zaliczyć możliwość współpracy z dodatkowym osprzętem, który obejmuje widły do palet, 5,5-tonową wciągarkę do karetki, wciągarkę 2-tonową x 2 m, wysięgnik o zmniejszonej wysokości, 5,5-tonowy hak, lekką łyżkę, widły obrotowe 360° oraz szereg przydatnych akcesoriów montowanych na widłach.

Ładowarka JCB wykorzystuje przy tym technologię automatycznego rozpoznawania (znacznik RFID), gdzie osprzęt jest identyfikowany bezpośrednio przez maszynę, która automatycznie wybiera odpowiednią tabelę obciążenia dla danej aplikacji.

Jest także funkcja zdalnego sterowania obsługą podnośnika oraz dostęp do platformy z góry. W ten sposób model 555-260R staje się maszyną bardzo uniwersalną, posiada możliwości ładowarki teleskopowej, dźwigu i mobilnej, podnoszonej platformy roboczej.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.