[ATB] Nowości

Nowa pompa do betonu firmy CIFA

Data publikacji:

Pompa do betonu K36L-5 jest odpowiedzią firmy CIFA na potrzeby operacyjne pracowników i firm z branży budowlanej. Została zaprojektowana do działań w każdych warunkach, nawet w wyjątkowo ciasnych przestrzeniach. Równocześnie jest tak ława w obsłudze, że nie sprawi problemów nawet mniej doświadczonym operatorom. Jak zapowiada Marco Polastri, dyrektor ds. sprzedaży, obsługi posprzedażnej i marketingu: – ten produkt jest częścią strategii CIFA, której celem jest rozszerzenie oferty dla nowych potrzeb na placu budowy.

Specyfikacja nowej maszyny została zawarta już w jej oznaczeniu - K36L-5 - gdzie „K” oznacza pompę, „36” długość wysięgnika w metrach, „L” linię Steeltech, topową i najbardziej konfigurowalną, a na koniec „5” oznaczającą liczbę sekcji belki.

Inteligentny wysięgnik ułatwiający operacje

Model K36L-5 jest unikalny w klasie 30-40 m, dzięki zastosowaniu inteligentnego wysięgnika i niewielkiej masie własnej. Wysięgnik składa się z 5 sekcji, posiada także nowy przegub z ciągłym obrotem ostatniej sekcji. Główną różnicą przy stosowaniu rotora jest prostota użytkowania i oszczędność czasu. Rotor umożliwia dowolne pozycjonowanie i obracanie wysięgnika w obu kierunkach, łatwiej jest rozkładać i przemieszczać się na placach budowy lub w pomieszczeniach.

Dla uzyskania kompaktowej konstrukcji oraz większej mobilności w ciasnych przestrzeniach, rama nośna posiada liniową stabilizację tylnej części, co w porównaniu z tylnymi podporami wychylnymi zajmuje znacznie mniej miejsca na podłożu. Ponadto pompa K36L-5 może być także montowana na trzyosiowym podwoziu o krótkich rozstawach osi od 4 do 4,5 m.

Bezpieczne i wydajne rozwiązania

Firma CIFA stworzyła specjalny system zarządzania Smartronic, który dzięki automatycznym funkcjom sprawia, że praca z pompą K36L-5 jest wydajna, łatwa i bezpieczna. Należy tutaj wspomnieć zwłaszcza o funkcjach ASC i MBE.

Zaawansowana kontrola stabilności ASC (Advanced Stability Control) to najlepszy dostępny obecnie na rynku system stabilizacji, który pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości maszyny. Inteligentny system podczas pracy maksymalizuje obszar roboczy w oparciu o efektywne otwieranie stabilizatorów.

W przypadku zbliżania się do osiągnięcia sytuacji granicznej działa najpierw poprzez spowalnianie wysięgnika, ostatecznie zatrzymując go przed osiągnięciem punktu krytycznego dla zachowania stabilności. Funkcja MBE, czyli maksymalne wysunięcie wysięgnika, określa maksymalną odległość, jaką można osiągnąć przy częściowym otwarciu stabilizacji, przed otwarciem wysięgnika.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.