Nowa ultrakompaktowa ładowarka kołowa JCB

Data publikacji:

Firma JCB wprowadziła na rynek nową ultrakompaktową ładowarkę kołową o dwukrotnie większej mocy niż obecny model. JCB 403 Plus odzwierciedla rozmiar ładowarki 403 Smart Power wyposażonej w 25-konną jednostkę napędową, ale czerpie z silnika o mocy 50 KM i hydrauliki o wydajności 60 l/min.

Jeśli chodzi o jednostkę napędową, to maszyna o szerokości roboczej zaledwie 1,1 m (wąskie opony) wyposażona jest w nowy oszczędzający paliwo system wyłączania silnika na biegu jałowym JCB Autostop. Do wyboru jest przekładnia hydrostatyczna w dwóch wersjach, dająca możliwość poruszania się z prędkością 20 lub 30 km/h (opcja), co umożliwia sprawne przemieszczanie się także na większe odległości. Nową ładowarkę 403 Plus wyposażono w telemetrię LiveLink, która umożliwia zdalną lokalizację maszyny, wczesne ostrzeganie o błędach, zapis operacji oraz przypomina przeglądach serwisowych.

Duży wybór

Do wyboru są też dwie wersje wysięgnika, który zapewnia wysokość załadunku 2,6 lub 2,8 m. Zwraca uwagę opatentowane rozwiązanie układu podnoszenia, które równomiernie rozprowadza w ramie ładowarki naprężenia powstające podczas pracy. Możliwość podnoszenia łyżki równolegle do podłoża, ułatwia załadunek materiałów sypkich za pomocą łyżki lub załadunek palet za pomocą wideł.

Wybór obejmuje również różne wersje kabiny. Dostępne są: kabina ze stałym zadaszeniem oraz przednią i tylną szybą, w pełni przeszklona kabina z nagrzewnicą oraz wycieraczkami, a także rama ROPS/FOPS. Warto podkreślić, iż jednoczęściowa maska otwiera się do tyłu, co daje łatwy dostęp do komory silnika, gdzie znajdują się: filtry powietrza, akumulator, zbiorniki wyrównawcze i elektryka. Wszystkie elementy wraz z chłodnicą płynu silnikowego są chronione przez odlewaną przeciwwagę.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.