[ATB] Nowości

Nowa wieża oświetleniowa HBOX+ firmy Himoinsa

Data publikacji:

Niskie zużycie paliwa, długi czas pracy i 600-godzinne interwały serwisowe. W nowym modelu wieży oświetleniowej firma Himoinsa zastosowała innowacyjne funkcje łączności oraz dwucylindrowy silnik Yanmar, który zapewnia konkurencyjny poziom zużycia paliwa.

Hiszpański producent pracuje nad rozwojem pełnego portfolio nowych wież oświetleniowych. Pierwszą z nich jest HBOX+ z silnikiem Stage V, wyprodukowana w Europie i przeznaczona przede wszystkim na europejski rynek wynajmu. Nowa konstrukcja, która stanowi prawdziwą rewolucję w zakresie łączności, wydajności i bezpieczeństwa, została zaprezentowana na wrześniowych targach Matexpo w Belgii.

HBOX+ posiada moc świetlną 210 tys. lumenów i jest wyposażony w 4 reflektory LED o mocy 350 W (50X50 SMD Chip Technology). Jego hydrauliczny maszt osiąga wysokość 8,3 m i może obracać się o 360°, co gwarantuje optymalne pokrycie światłem. Nowa wieża oświetleniowa firmy Himoinsa wyposażona jest w dwucylindrowy silnik Yanmar 2TNV70 o deklarowanym przez producenta zużyciu paliwa na poziomie poniżej 0,55 l/h, co czyni go jednym z najbardziej konkurencyjnych pod tym względem produktów na rynku.

Posiada on zbiornik o dużej pojemności, gwarantuje czas pracy 400 h i 600-godzinne okresy międzyobsługowe. Istotne przy tym są też zalety silnika zaprojektowanego przez Yanmar, spółkę macierzystą firmy Himoinsa, w której rozwój produktów jest kierowany przez multidyscyplinarny zespół inżynierów, projektantów i ekspertów technicznych, pracujących nad zapewnieniem najbardziej wydajnego i niezawodnego produktu.

– Kiedy przystąpiliśmy do opracowania nowego HBOX+, naszym głównym celem było zaspokojenie potrzeb użytkownika, właściciela i serwisanta, oferując im prostotę, bezpieczeństwo, niskie koszty eksploatacji i wysoki poziom łączności, tak aby mogli sterować urządzeniem za pomocą smartfona, tabletu lub komputera, aby sprawdzić kluczowe wskaźniki, takie jak poziom paliwa, godziny pracy, a nawet zarządzać pracą maszyny

– wyjaśnia Miguel Ángel Ruiz, kierownik ds. globalnej inżynierii i rozwoju w firmie Himoinsa

Podkreśla przy tym funkcjonalność „SafetyMast”, elektronicznego urządzenia sterującego, które może wykrywać przeszkody, uderzenia i duże prędkości wiatru oraz autonomicznie regulować wysokość masztu w zależności od siły wiatru.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.