[ATB] Aktualności

Nowe inwestycje Manitou w Candé

Data publikacji:
Nowe inwestycje Manitou w Candé

Firma Manitou rozbudowuje swoją fabrykę podnośników koszowych we francuskim Candé. Rok po inauguracji drugiej fabryki platform, inwestycja o wartości prawie 60 mln euro umożliwi grupie zwiększenie mocy produkcyjnych poprzez integrację spawania mechanicznego przed montażem. 

Będziemy nadal współpracować z naszymi zatwierdzonymi dostawcami komponentów spawanych mechanicznie. Przeniesienie tej działalności do naszej firmy pozwoli nam zmniejszyć napięcia, które nasz łańcuch dostaw może napotkać podczas skoków aktywności, które są coraz częstsze na bardzo dynamicznym rynku platform – mówi Sylvain Jaguelin, VP Product Unit Aerial Work Platform.

Zlokalizowany w strefie przemysłowej „Petit Tesseau” w Candé budynek powstanie w bliskiej odległości od zakładu montażu platform terenowych i będzie korzystać z 6 tys. m² paneli słonecznych. 

Grupa planuje zatrudnić około 100 osób po ustabilizowaniu się działalności w zakresie spawania mechanicznego. Miejsca pracy zostaną stworzone przede wszystkim dla pracowników logistyki i spawaczy. Na terenie o powierzchni 74 tys. m², prawie 20 tys. m² będzie przeznaczone głównie do spawania mechanicznego, ale także do malowania, logistyki i obróbki skrawaniem.
Prace nad tą inwestycją zostaną rozłożone na lata 2024-2025, a oddanie do użytku zaplanowano na początek 2026 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.