[ATB] Nowości

Nowe koparki Zaxis-7 od Hitachi

Data publikacji:

Nowe koparki kołowe serii Zaxis-7 wykorzystują zaawansowaną technologię i pionierską wiedzę, opartą na 50-letnim doświadczeniu firmy Hitachi w projektowaniu koparek hydraulicznych. W ofercie japońskiej firmy pojawiają się standardowe modele: ZX150W-7, ZX155W-7, i ZX180W-7, a także dwie wersje ze skróconym tyłem (short-tail): ZX135W-7 i ZX175W-7. Maszyny te pozwalają właścicielom i operatorom jeszcze lepiej kontrolować ich rentowność, komfort, bezpieczeństwo i czas pracy bez zbędnych przestojów.

Seria Zaxis-7 ma za zadanie zwiększenie zysków przedsiębiorców poprzez zmniejszenie zużycia paliwa do 7% w porównaniu do modeli poprzedniej generacji oraz wydajności pracy przez zastosowanie wiodącego w branży układu hydraulicznego HIOS V.

Nowe modele można również łatwo dostosować do preferencji każdego operatora i wymagań miejsca pracy w celu uzyskania optymalnej wydajności. Osprzęt roboczy można wygodnie transportować za pomocą opcjonalnego pakietu wsparcia (przyczepy) i można go łatwo wymienić za pomocą ulepszonego systemu mocowania.

Warto też zwrócić uwagę na najmniejszy model w gamie, ZX135W-7, który bazuje na większym modelu ZX155W-7 i jest wyposażony w ten sam silnik. Ma on kompaktowy promień obrotu 360º (1,74 m z tyłu i 1,75 m z przodu), co jest niezwykle cenną zaletą podczas pracy w ciasnych, miejskich przestrzeniach.

Ulepszona kabina operatora

Stanowisko pracy operatora zostało gruntownie przeprojektowane. Oferuje teraz najwyższy komfort i jakość, z niskim poziomem hałasu i mniejszymi wibracjami niż poprzednia generacja.

Fotel i ergonomicznie ukształtowana konsola mają zsynchronizowany ruch, smukła kolumna kierownicy (o szerszym kącie regulacji) i mniejsza kierownica ułatwiają kierowanie maszyną, oprócz tego dostępny jest także tempomat, automatyczna skrzynia biegów i opcjonalny system kontroli jazdy, który tłumi wibracje przedniego osprzętu.

Kabina zapewnia również doskonały widok na miejsce pracy, a do dyspozycji operatora jest widok z lotu ptaka w zakresie 270º, uzyskiwany dzięki systemowi kamer kątowych. Operatorzy mogą wybierać spośród 6 opcji obrazu na monitorze, aby zobaczyć swoje najbliższe otoczenie.

Bezpieczną i wygodną pracę w trudnych warunkach umożliwiają światła robocze LED, wycieraczka przedniej szyby o zwiększonej powierzchni i większe lusterka, ponadto górna konstrukcja i przedni osprzęt blokują się, gdy maszyna znajdzie się we właściwym położeniu, do jazdy po drogach publicznych.
 

Wysoka trwałość i zdalne zarządzanie flotą

Japońskie maszyny znane są z solidności, trwałości podzespołów oraz długiej żywotności. Tak też jest z maszynami z nowej serii Zaxis-7, które są rygorystycznie testowane w zakładach produkcyjnych, aby zapewnić niezawodną wydajność i maksymalnie długi czas pracy bez przestojów.

Trwałość i jakość zapewnione są w każdym szczególe, takim jak chociażby: jednoczęściowe podwozie, które korzysta z większej oscylacji przedniej osi, ulepszona hydraulika, podpory i błotniki chroniące górną konstrukcję przed brudem itd. Priorytetem Hitachi jest także łatwa konserwacja i serwisowanie.

Systemy zdalnego monitorowania Hitachi umożliwia właścicielom pełną kontrolę nad posiadaną flotą maszyn poprzez systemy Owner’s Site i ConSite, które codziennie przesyłają dane operacyjne przez GPRS lub satelitę z koparki do Global e-Service. ConSite podsumowuje te informacje w comiesięcznym e-mailu, a aplikacja ConSite Pocket wyświetla alerty w czasie rzeczywistym o wszelkich potencjalnych problemach.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.