Nowe ładowarki teleskopowe Magni z serii TH

Data publikacji:
Nowe ładowarki teleskopowe Magni z serii TH

Na tegoroczne targi maszyn budowlanych Bauma, firma Magni przygotowała wiele nowości w tym ładowarki teleskopowe z serii TH. Modele TH 4,5.15 i TH 4,5.19 o maksymalnym udźwigu 4,5 t, i wysokości podnoszenia odpowiednio 15 i 19 m, przeznaczone są dla budownictwa i przemysłu lekkiego. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną wydajność w każdej sytuacji.

Napęd ładowarek zapewniają silniki Deutz o mocy 55 i 75 kW. Każdy model jest wyposażony w napęd na 4 koła, umożliwia 3 rodzaje kierowania i zapewnia optymalny prześwit w trudnym terenie. Ważną cechą ładowarek TH jest to, iż gwarantują bardzo wysoką stabilność pracy. Jest to zasługa rozwiązań mechanicznych oraz systemów automatycznych.

Oba modele są wyposażone w przednie obrotowe stabilizatory, które po całkowitym złożeniu nie wystają poza obrys maszyny, ułatwiając ruchy i manewrowanie. Duża powierzchnia styku każdej stopy zapewnia maksymalną przyczepność na każdym podłożu. Praca maszyny wspomagana jest także przez system LMI, który stale monitoruje jej ruchy tak, aby uniknąć niebezpiecznych przeciążeń. W przypadku wykrycia niespójności w działaniu, system przerywa wszystkie ruchy obciążające umożliwiając wyłącznie bezpieczne manewry takie jak wsuwanie wysięgnika i zwalnianie ładunku.

Wydajny układ hydrauliczny

Ładowarki TH wyposażono w układ hydrauliczny typu Load Sensing działający przy maksymalnym ciśnieniu roboczym 350 barów. Maszyny dzięki temu oferują wysoką prędkość hydrauliczną oraz jednoczesną precyzję ruchów. Seria TH jest oczywiście kompatybilna z szeroką gamą osprzętu stając się bardzo uniwersalna. Sprawną wymianę narzędzi umożliwia system automatycznego rozpoznawania osprzętu R.F.ID, który po sprzężeniu, wyświetla odpowiednią tabelę i ustawia system ograniczania obciążenia. Modele TH P są standardowo wyposażone w osprzęt, taki jak wciągarki i kosze.

Nowoczesna kabina operatora

Na wyróżnienie zasługuje przeszklona kabina operatora, z dużą przednią szybą zapewniającą pełną widoczność ładunku zarówno w stanie zawieszonym, jak i całkowicie opuszczonym. Kabina zgodna jest ze standardami FOPS poziomu 2 oraz ROPS, posiada także w pełni ciśnieniowy system filtracji powietrza umożliwiający operatorowi bezpieczną pracę nawet w zanieczyszczonym środowisku.

Model z silnikiem 75 kW ma dodatkowo zainstalowany system ogrzewania i klimatyzacji. Do dyspozycji operatora ładowarki jest regulowana kolumna kierownicy, panel sterujący, regulowany fotel z podnoszonymi podłokietnikami oraz praktyczne wyposażenie jak uchwyt na kubek czy gniazdo USB. Po prawej stronie kierownicy umieszczono 7” ekran dotykowy, który umożliwia intuicyjne sterowanie wszystkimi funkcjami maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.