[ATB] Nowości Yanmar budowlane

Nowe ładowarki Yanmar na gąsienicach

Data publikacji:
Nowe ładowarki Yanmar na gąsienicach

Japończycy chwalą się, że maszyny w całości zostały zaprojektowane i wykonane przez Yanmara. Chodzi tu również o silniki własnej konstrukcji.

Japoński Yanmar słynie z doskonałych silników o małej i średniej mocy, a także z kompaktowych maszyn budowalnych. Podczas marcowych targów Conexpo 2023 w Las Vegas Japończycy pokazali serię nowych ładowarek gąsienicowych. 

Yanmar to mocno zasłużony gracz na rynku maszyn budowlanych. Jako pierwsza firma pod koniec lat 60. wprowadziła na rynek samojezdną minikoparkę, a w 1993 r. pokazała rewolucyjną koparkę zero-tail. W tej chwili Yanmar Compact Equipment posiada cztery zakłady produkcyjne w Japonii, Francji, Niemczech i USA. Poza tym firma działa także na rynku sprzętu rolniczego oraz poprzez hiszpańską Himoinsę produkuje renomowane agregaty prądotwórcze. 

Podczas marcowych targów w Las Vegas Japończycy pokazali nowe ładowarki gąsienicowe o oznaczeniach: TL65RS, TL75VS, TL80VS i TL100VS. Urządzenia mieszczą się w zakresie mocy od 67 do 103,5 KM i uzupełniają one dotychczasową ofertę firmy Yanmar, która składa się m. in. z minikoparek, kompaktowych ładowarek kołowych i transporterów gąsienicowych.

Dobre wyposażenie z telematyką

Operator maszyny ma do dyspozycji ciekawe wyposażenie obejmujące m. in. pozycjoner osprzętu roboczego, technologię powrotu do pozycji, samopoziomowanie. Nowe ładowarki w opcji mogą zawierać telematykę SmartAssist znaną z linii minikoparek Yanmara. System pozwala wykryć błędy, niektóre awarie oraz tworzy codzienne raporty z pracy. W kabinie standardowo znajdziemy 7-calowy kolorowy ekran dotykowy ułatwiający codzienną pracę.

Z technicznego punktu widzenia maszyny wyposażono w silniki własnej konstrukcji spełniające normę Tier 4 Final. Silniki są dobrze znane z innych maszyn, a co innowacyjnego znajdziemy w nowych ładowarkach? W podwoziu zastosowano amortyzowane zawieszenie z systemem przegubów na tylnej osi, co pozwala na wykonywanie zadań w trudnym terenie. System połączeń i sprężyn zmniejsza drgania i tarcia, co w efekcie stabilizuje maszynę i pomaga w komfortowym przebiegu pracy. W połączeniu z bardzo wytrzymałymi gąsienicami, dobrymi i sprawdzonymi silnikami, nowoczesnymi funkcjami oraz 2-letnią lub 2000-godzinną gwarancją nowe maszyny Yanmara dają spore możliwości. 

W całości od Yanmara

Japończycy są dumni z tego, że nowa seria kompaktowych ładowarek została w całości zaprojektowana i wykonana przez Yanmara. W dzisiejszych czasach trzeba umieć się uniezależnić od innych producentów by dalej produkować dużo i w dobrej jakości. Tak przynajmniej twierdzą menadżerowie z Japonii i trudno się z nimi nie zgodzić. 

Pierwszą maszyną dostępną na światowym rynku będzie największa z gamy TL100VS, której montaż rozpocznie się już na wiosnę 2023 r. Pojazd wykorzystuje silnik Yanmar 4TNV94FHT o pojemności skokowej 3,1l i mocy 103,5 KM. Ładowarka potrafi jechać z prędkością 12,8 km/h i może wziąć ponad 4,6 t towaru. Pozostałe maszyny z nowej gamy wejdą na linie montażowe pod koniec 2023 r. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.