[ATB] Nowości

Nowe młoty hydrauliczne Doosan z serii HB

Data publikacji:

Doosan Infracore Europe wprowadza do sprzedaży nową gamę młotów hydraulicznych z serii HB przeznaczoną na rynek europejski.

Debiutująca na rynku gama pięciu młotów z serii HB oparta jest na nowej koncepcji, która łączy wysoką wydajność z uproszczoną konstrukcją i została zoptymalizowana i w pełni z certyfikowana pod kątem zgodności z koparkami Doosan o masie od 1,2 do 15 t. Zdaniem producenta młody Doosan HB zapewniają wysoką wydajność, zarówno jeśli chodzi o kruszenie betonu czy skał. Serię HB tworzy pięć modeli młotów hydraulicznych - HB03, HB04, HB06, HB08 i HB15 - do eksploatacji z minikoparkami oraz koparkami kołowymi i gąsienicowymi Doosan o masie od 1,2 do 15 t. Bardzo dobrze nadające się do prac rozbiórkowych młoty Doosan są również przeznaczone do zastosowań w przemyśle budowlanym, wydobywczym i górnictwie oraz w branży wynajmu sprzętu.

Serię otwiera młot HB03 (wymagany przepływ hydrauliczny - 20-30 l/min, maks. częstotliwość - 1200 uderzeń/min), który nadaje się do eksploatacji z minikoparkami Doosan DX17z o masie 1,7 t i DX19 o masie 1,9 t. Kolejną propozycją jest model HB04 (25-50 l/min, 1100 uderzeń/min) do minikoparek DX27z o masie 2,7 t i DX35z o masie 3,5 t. Trzeci model we wspomnianej serii - HB06 (40-70 l/min, 900 uderzeń/min) - został zaprojektowany do eksploatacji z 6-tonową koparką kołową Doosan DX57W-5 oraz z minikoparkami DX62R-3 i DX63-3.

Czwartym modelem w serii jest HB08 (50-90 l/min, 800 uderzeń/min) do użytku z 8-tonową minikoparką Doosan DX85-3. Najwyższej klasy młot hydrauliczny HB15 (80-110 l/min, 700 uderzeń/min) został zaprojektowany z myślą o eksploatacji z koparkami gąsienicowymi Doosan DX140LC-5, DX140LCR-5 i DX160LC-5 oraz z koparkami kołowymi Doosan DX140W-5, DX160W-5 i DX165W-5.

Wysoka żywotność

Co cechuje nowe młoty hydrauliczne firmy Doosan? Przede wszystkim wydłużony został ich okres eksploatacji, co było możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanej obróbki cieplnej i wysokiej jakości materiałów w procesie produkcji najważniejszych elementów, włączając w to cylinder i tłok. Energia skoku tłoka gromadzona jest przez azot w stanie gazowym, a młoty wykorzystują wewnętrzny układ zaworów o prostej budowie i mniejszej liczbie części.

Uretanowy amortyzator zapobiega drganiom, które mogłyby uszkodzić maszynę obsługującą młot, i zwiększa komfort operatora. Przednia głowica utrzymuje młot i poszczególne zespoły za pomocą tulei, która łagodzi wstrząsy pochodzące z narzędzia. Obudowa zapewniająca niski poziom hałasu bardzo dobrze sprawdza się w strefach miejskich, gdzie konieczne jest ograniczenie emisji hałasu lub gdzie lokalne przepisy wymagają używania młotów wyciszonych. Warto dodać, że nowe młoty hydrauliczne Doosan są objęte 2-letnią gwarancją.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.