[ATB] Aktualności

Nowy prezes Hitachi Europe

Data publikacji:

Takaharu Ikeda z dniem 1 kwietnia 2021 r. obejmie stanowisko dyrektora generalnego (CEO) i prezesa zarządu Hitachi Europe. Zastępuje Makoto Yamazawę, który z końcem marca br. zakończy swoją kadencję w HCME po pięciu latach pracy w Amsterdamie w Holandii.

Takaharu Ikeda obejmuje tę funkcję po tym, jak przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora wykonawczego oraz prezesa Life Cycle Support (LS) Group w Hitachi Construction Machinery w Japonii.

Nowy prezes rozpoczął swoją karierę w Hitachi Construction Machinery w 1982 r., po ukończeniu ekonomii na Uniwersytecie Keio w Tokio. Po dziesięciu latach został przeniesiony do firmy Deere & Company w USA na dwa lata, a następnie został dyrektorem generalnym firmy Hitachi w dziale administracji sprzedaży biura regionalnego Kansai w Japonii. W latach 2013-2015 pełnił funkcję prezesa działu marketingu firmy Hitachi, zanim objął stanowisko dyrektora wykonawczego Hitachi Construction Machinery i dyrektora zarządzającego Hitachi Construction Machinery Shanghai w Chinach w 2015 r.

– Europa jest najbardziej zaawansowanym i konkurencyjnym rynkiem na świecie. Wymagania klientów są duże i stale się zmieniają, dlatego należy na nie niezwłocznie reagować – powiedział nowy prezes Takaharu Ikeda. – Pojawiają się nowe wyzwania jak dekarbonizacja, elektryfikacja maszyn czy ich monitoring. Moim priorytetem jest umocnienie znakomitej reputacji zbudowanej przez moich poprzedników w HCME, która została założona jako pierwsza zagraniczna działalność Hitachi Construction Machinery prawie 50 lat temu. Doceniam to, co ustępujący prezes Makoto Yamazawa i jego zespół osiągnęli w ciągu ostatnich pięciu lat. Wraz z siecią autoryzowanych dealerów HCME postaramy się, aby firma stała się dostawcą numer jeden. Pomimo nieprzewidywalnej natury globalnego rynku chcemy wzmocnić naszą firmę i poprawić jej rentowność. Z niecierpliwością czekam na podjęcie pracy i wprowadzenie zmian w HCME, które sprawią, że firma stanie się silniejsza niż jej konkurenci

– podsumował.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.