[ATB] Technika Granit Parts budowlane

Nowy segment rynku Granit Parts

Data publikacji:

Potentat na rynku części zamiennych - Granit Parts, rozwija swoją ofertę dedykowaną dla branży budowlanej. Wykorzystuje przy tym szereg nowoczesnych rozwiązań logistycznych, innowacyjnych rozwiązań e-commerce czy też zautomatyzowane procesy zakupowe, co biorąc pod uwagę szeroki asortyment sprawia, że firma ta należy do ścisłej europejskiej czołówki dystrybutorów części i akcesoriów roboczych wykorzystywanych do zaopatrzenia rolnictwa, leśnictwa czy ogrodnictwa.

Granit Parts swoją ofertę kieruje przede wszystkim do firm z sektora rolniczego.

– Mamy także spory asortyment dla producentów, serwisów, firm budowlanych, leśnych, komunalnych, ogrodniczych, firm zajmujących się hydrauliką, warsztatów oraz firm z branży wózków widłowych. Stale rozszerzamy naszą ofertę dla innych branż. Rozwijamy również nasz asortyment dedykowany dla branży budowlanej, za co odpowiada nasz zespół produktowy dedykowany wyłącznie dla branży budowlanej. Już teraz możemy pochwalić się ofertą do większości najpopularniejszych maszyn i urządzeń budowlanych, od koparek gąsienicowych i kołowych, poprzez spycharki i ładowarki teleskopowe, aż po drobniejszy sprzęt np. zagęszczarki. Zależy nam na tym, aby zapewnić szybkie dostawy i szeroką dostępność wyróżniających się najlepszą jakością produktów dostępnych na kolejny dzień. Cenią nas za to nasi klienci, czyli m. in. dilerzy, serwisy i wypożyczalnie maszyn budowlanych

– wymienia Michał Kamiński, dyrektor handlowy w Granit Parts

Szybko i sprawnie

Wszystkie zamówienia złożone do godz. 16 dostarczane są do partnerów Granit Parts kolejnego dnia. – Po raz kolejny od kwietnia uruchamiamy dla naszych partnerów wysyłki z magazynów w sobotę - przez to docierają one do klientów w poniedziałek, nie zaś we wtorek, jak dotychczas. Obecnie duża część zamówień jest realizowana za pomocą automatycznego systemu wysyłania paczek.

Warto także dodać, że z początkiem 2021 r. zwiększyliśmy powierzchnię naszego magazynu w Sadach o kolejne 2 tys. m², co łącznie daje nam 5,5 tys. m² powierzchni magazynowej w Polsce oraz kolejne 65 tys. m2 powierzchni magazynów w Heeslingen w Niemczech. Jednocześnie patrząc na obecnie trudną sytuację z dostępnością i z rosnącymi cenami komponentów potrzebnych do produkcji części zamiennych, maksymalnie zwiększyliśmy stany magazynowe. Przez to nasi partnerzy mogą liczyć na nieprzerwane dostawy z Granit Parts - przekonuje Michał Kamiński.

Granit Parts stawia również na narzędzia ułatwiające pracę partnerów handlowych. – Większość zakupów realizowanych przez naszych dilerów odbywa się za pomocą rozbudowanej platformy internetowej, służącej do realizacji zamówień, reklamacji czy zwrotów. Nowością w naszym sklepie jest możliwość dodania do „ulubionych” maszyn, do których nasi partnerzy najczęściej sprzedają części zamienne. Po wejściu na taką pozycję, wyświetlają się wszystkie dostępne części zamienne, podzielone w łatwy i przejrzysty sposób na różne kategorie - ta funkcja dotyczy zarówno maszyn rolniczych, jak i budowlanych, ogrodniczych oraz leśnych – wyjaśnia Michał Kamiński.

– Na platformie dla naszych dystrybutorów przygotowaliśmy mocno rozbudowaną wyszukiwarkę za pośrednictwem, której można znaleźć wybraną maszynę i zobaczyć, jakie części do niej są dostępne. Interesujące dla klientów jest na pewno to, że u nas można wyszukiwać po numerach części znajdując dostępne zamienniki. Do dyspozycji klientów jest również dział wsparcia technicznego, który chętnie pomoże znaleźć szukany produkt. Cały czas udostępniamy tradycyjne drukowane katalogi tak aby ułatwić każdemu dostęp do szerokiej oferty Granit Parts – dodaje.

Europejski potentat

Rok ubiegły Granit Parts zakończył z kilkunastoprocentowym wzrostem przychodów.

– Osiągnęliśmy to mimo, iż 2020 r. upłynął w cieniu pandemii koronawirusa. W szczególności bardzo dobra była dla nas druga połowa ub. roku, która w Polsce przyniosła istotny wzrost sprzedaży - w całym roku 2020 urosła ona o ponad 5%, przekraczając 210 mln zł. Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem zbytu - w całym kraju mamy ponad 2000 aktywnych klientów z którymi współpracujemy i dostarczamy codzienne nasze produkty. Dzięki tym wynikom nadal możemy rozwijać prowadzoną działalność i zapewniać naszym partnerom najwyższe standardy pracy i produkty najlepszej jakości

– mówi Michał Kamiński.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.