[ATB] Nowości Liebherr

Nowy wymiar efektywności od Liebherra

Data publikacji:

Koparki przeładunkowe Liebherr z serii LH Industry Litronic to maszyny przeznaczone do ciężkiej i wydajnej pracy w obszarach związanych np. z gospodarką odpadową lub na złomowiskach. Firma Liebherr dostarcza także nowe rozwiązania dla efektywnej pielęgnacji drzew i przemysłu drzewnego, które dostępne są dla klasy koparek od LH 22 do LH 35 Industry Litronic.

Zobacz także: Prawdziwe wyzwanie Peri

Niemiecki producent w zależności od wymagań eksploatacyjnych koparki oraz jej zasięgu oferuje różne wersje wyposażenia i osprzętu. Ponadto w opcji dostępne są dodatkowe rozwiązania takie jak kabina kierowcy z hydrauliczną regulacją wysokości i funkcją odchylania (skokowo co 30°) oraz system szybkozłączy Liebherr Likufix. W poniższym artykule przedstawiono możliwości różnych konfiguracji sprzętowych na przykładzie koparki LH 22 M Industry Litronic.

Głowica teleskopowa Westtech T 4000 wraz z żurawiem Woodcracker CS510

Dla wydajnej pracy z wysokimi drzewami i grubymi gałęziami Liebherr oferuje nową kombinację wyposażenia. Jest to głowica Westtech T 4000 posiadająca w pełni hydrauliczne szybkozłącze Liebherr Likufix i ramię teleskopowe o długości 4 m oraz żuraw Woodcracker CS510 zapewniający maksymalny zasięg do 16,5 m.

Regulowana hydraulicznie kabina, zapewnia operatorowi optymalny widok na obszar roboczy. Bezpieczeństwo podczas pracy gwarantuje pakiet opcjonalnego wyposażenia, który obejmuje solidne osłony kabiny kierowcy oraz odporne na uderzenia szyby z laminowanego szkła. W tej wersji koparka posiada masę roboczą 23,7 t.

Przedłużenie ramienia wraz z Westtech Woodcracker C250

Dotarcie do odległych krzewów lub drzew ma umożliwić kombinacja wyposażenia obejmująca przedłużenie ramienia o długości 2,25 m w połączeniu z lekkim narzędziem tnącym Westtech Woodcracker C250. W tej wersji wyposażenia, koparka LH 22 M Industry uzyskuje zasięg do 13,8 m przy masie roboczej około 24,1 t. Opcjonalnym wyposażeniem jest szybkozłącze Likufix, które zapewnia możliwość szybkiej wymiany osprzętu takiego jak frezarka czy mulczer.

Westtech Woodcracker C350

Koparka LH 22 M Industry w połączeniu z narzędziem tnącym Westtech Woodcracker C350 osiąga masę roboczą ok. 23,9 t i przeznaczona jest do prowadzenia prac w bliskim otoczeniu maszyny oferując maksymalny zasięg do 11,8 m. W tej wersji wyposażenia możliwy jest także montaż do ramienia cięższych narzędzi tnących, a to dzięki specjalnej kinematyce przechylania.

Bezpieczeństwo i stabilność podczas prac z ciężkimi pniami drzew zapewnia optymalizacja geometrii podparcia maszyny. Hydrauliczny system szybkozłączy Likufix pozwala na szybką, bezpieczną i precyzyjną wymianę narzędzi lub osprzętu, realizowaną wygodnie z poziomu kabiny operatora maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 10/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.