[ATB] Nowości

Osprzęt szybko wymieniony w ładowarkach Kramer

Data publikacji:

W celu zachowania maksymalnej wydajności pracy, wymiana dodatkowego osprzętu powinna odbywać się szybko i bezpiecznie. Płyta szybkiej wymiany osprzętu firmy Kramer należy do standardowego wyposażenia ładowarek kołowych od 1963 r. i do dziś jest skutecznym rozwiązaniem. Podążając drogą innowacji, Kramer wprowadza na rynek opatentowany, w pełni hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu Smart Attach, który sprawi że przerwy związane z przezbrojeniem maszyny nie będą już miały wpływu na zaplanowany proces pracy.

Na początek ważna informacja. Wymiary obu systemów szybkiej wymiany osprzętu są identyczne, przez co można nadal stosować posiadane wyposażenie. Smart Attach to bardzo wygodne dla operatora maszyn rozwiązanie, które znacząco skraca czas przestojów ponieważ dodatkowy osprzęt z napędem hydraulicznym może być podłączany bez wysiadania z kabiny. Obwód hydrauliczny jest podłączany automatycznie, a osprzęt dodatkowy jest blokowany za pomocą przycisku i sprzęgany hydraulicznie z automatycznym odciążeniem.

Operator maszyny jest dodatkowo informowany o właściwym przebiegu procesu. Służy do tego zintegrowany w zespole sprzęgającym wskaźnik blokady, który zielonym kolorem sygnalizuje, że osprzęt jest prawidłowo i bezpiecznie połączony. Dla maszyn wyposażonych w nową płytę szybkiej wymiany osprzętu, na wyświetlaczu pojawia się także dedykowana lampka kontrolna.

System Smart Attach gwarantuje pełną elastyczność działania, ponieważ pozwala na stosowanie zarówno dodatkowego osprzętu bez funkcji hydraulicznej, jak i osprzętu z konwencjonalnym hydraulicznym systemem podłączania. Na szczególne wyróżnienie zasługuje także opatentowany system z pływającym łożyskiem sprzęgła, który zapewnia brak zużycia mocowania. Smart Attach sprawia, że każdy użytkownik może zawsze szybko i bezpiecznie użyć odpowiedniego osprzętu dodatkowego do danego zastosowania, a specjalizacja narzędzi jest kluczem dla uzyskania większej wydajności i efektywności.

Cały system zarówno po stronie maszyny jak i osprzętu otrzymuje deklarację zgodności CE. Smart Attach System początkowo będzie dostępny opcjonalnie dla dużych ładowarek kołowych z serii 5 oraz niektórych modeli Premium z serii 8.

Ponadto oprócz osprzętu kompatybilnego z nowym systemem, będzie można używać również starszego wyposażenia. Firma Kramer przygotowała bowiem odpowiednie zestawy modernizacyjne, które umożliwiają współpracę istniejącego osprzętu z nowym systemem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.