[ATB] Aktualności Develon

Pierwsze maszyny Develon debiutują na Conexpo

Data publikacji:
Pierwsze maszyny Develon debiutują na Conexpo

SONY DSC

W styczniu 2023 r. ogłoszono, że znana marka pomarańczowego sprzętu budowlanego znana jako Doosan będzie teraz na całym świecie nazywana Develon. Pod nową nazwą firma będzie nadal dostarczać swoje produkty i rozwiązania.

Prace nad określeniem nowej nazwy marki, która zastąpi Doosan po sprzedaży Doosan Infracore w firmie HD Hyundai (dawniej Hyundai Heavy Industries Holdings Co. HHIH), rozpoczęto w sierpniu 2021 r. Nazwa Develon została wybrana, aby przekazać dążenie firmy do dalszego rozwoju, przynieść innowacyjne rozwiązania w branży sprzętu budowlanego poprzez transformację technologiczną oraz rozwój sprzętu i usług. Według zapowiedzi producenta Develon będzie nadal koncentrował się na produkcji sprzętu budowlanego do budowy krytycznej infrastruktury na całym świecie. 

Debiut nowej marki

Odwiedzający amerykańskie targi Conexpo-CON/AGG mogli zobaczyć następną fazę wprowadzenia na rynek marki Develon z jej nowym sprzętem budowlanym. Ekspozycja nowego brandu objęła najnowsze osiągnięcia w Concept-X, autonomiczne rozwiązanie sprzętowe i demonstracje na żywo na wystawie zewnętrznej w Festival Grounds. Z zapowiedzi zaś wynika, iż po zakończeniu Conexpo będą podejmowane dalsze wysiłki w celu promowania marki na poziomie lokalnych dilerów poprzez aktualizację oznakowania i naklejek na maszyny. Klienci prawdopodobnie zaczną widzieć nowe, markowe maszyny u swoich lokalnych dilerów Develon i na placach budowy już pod koniec drugiego kwartału 2023 roku.

Produkcja i sprzedaż produktów ze znakiem Develon będzie kontynuowana przez spółkę zależną w grupie Hyundai Genuine obok Hyundai Construction Equipment (HCE). Te dwie filie pozostaną niezależnymi firmami produkującymi sprzęt budowlany w ramach HD Hyundai. Razem obie marki będą pozycjonować Hyundai Genuine jako globalnego gracza z pierwszej piątki w branży sprzętu budowlanego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.