[ATB] Budownictwo

Pierwszy dom z drukarki zamieszkany

Data publikacji:

Holenderskie małżeństwo zamieszkało w pierwszym domu, który został w pełni wydrukowany na drukarce 3D. Jego twórcy wierzą, że może wyznaczyć trend w budownictwie mieszkalnym - poinformował magazyn „The Guardian”.

Para emerytów otrzymała cyfrowe klucze do swojego mieszkania, gdyż 94-metrowy budynek otwiera się za pomocą aplikacji. – To pierwszy dom, który został w pełni zaakceptowany przez lokalne władze i jest zamieszkany przez osoby, które płacą za jego wynajem – wyjaśnił Bas Huysmans, szef Weber Benelux, firmy, która stworzyła budynek.

Budowanie metodą druku 3D odbywa się za pomocą wielkiego ramienia robota, które wypuszcza specjalny cement, odwzorowując projekt architekta. Na powstałe ściany nakłada kolejne warstwy - w tym wypadku 24 - żeby zwiększyć ich wytrzymałość. Następnie wstawiane są okna oraz drzwi oraz przeprowadzane prace wykończeniowe.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.