[ATB] Aktualności TrimbleBoston Dynamics

Pies - robot wkracza do akcji

Data publikacji:

Firma Trimble ogłosiła, że robotyczny pies firmy Boston Dynamics - Spot, jest teraz w pełni zintegrowany ze skanerem laserowym X7 3D firmy i oprogramowaniem Trimble FieldLink, co zwiększy możliwości autonomicznego działania robota. W efekcie zrobotyzowany pies Spot może być wykorzystywany do badania placów budowy.

To unikalne rozwiązanie firm Trimble i Boston Dynamics wykorzystuje możliwości robota do poruszania się w trudnym i potencjalnie niebezpiecznym środowisku roboczym. Technologia przechwytywania danych 3D firmy Trimble - zintegrowana ze Spotem, umożliwia ciągły przepływ informacji pomiędzy biurem a terenem budowy, co pozwala na spójne dokumentowanie postępu prac.

– Korzystanie ze skanera laserowego X7 zintegrowanego ze Spot pozwala nam dokumentować zmiany na placu budowy i podejmować ważne decyzje w terenie, zamiast czekać godziny lub potencjalnie nawet dni na przekazanie informacji do naszego personelu projektowego. Dzięki temu możemy podejmować najlepsze decyzje tak szybko, jak to możliwe, korzystając z najlepszych informacji

– komentuje Thai Nguyen, dyrektor Virtual Design and Construction, w firmie Hensel Phelps.

Integracja skupia się na zautomatyzowanym pozyskiwaniu danych budowlanych w terenie poprzez wykorzystanie technologii przechwytywania Trimble 3D oraz Spot. Autonomiczny przepływ pracy dla skanera laserowego X7 wykorzystuje w pełni zintegrowane sterowanie robotem Spot w oprogramowaniu FieldLink, aby stworzyć predefiniowaną ścieżkę punktów orientacyjnych, po których Spot będzie podążał i zbierał skany laserowe.

Misje zbierania danych można zaplanować w taki sposób, aby były wykonywane regularnie w celu walidacji projektu i raportowania postępów. Zaletą tego połączenia jest zwiększona wydajność i analiza danych powykonawczych w czasie rzeczywistym, zarówno w terenie, jak i w biurze.

– Skanowanie placu budowy nigdy nie było łatwiejsze, a zwiększona częstotliwość skanowania stwarza nowe możliwości zautomatyzowanej analizy i wglądu w projekt

– mówi Brian Ringley, menedżer ds. produktów budowlanych w firmie Boston Dynamics.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.