[ATB] Technika Manitou budowlane

Plan reorganizacji w Manitou

Data publikacji:

Grupa Manitou ogłosiła redukcję zatrudnienia w związku z wpływem COVID-19 na sprzedaż w tym roku.

Francuski producent po długim okresie wzrostu zmaga się z tendencją spadkową od połowy 2019 r.

Zobacz także: Rynek skurczy się o 3-5%

Kryzys gospodarczy spowodowany pandemią pogorszył sytuację, co sprawiło, że firma prognozuje obecnie spadek sprzedaży o około 30% w roku obrotowym 2020 w porównaniu do 2019.
Ogłoszenie Manitou nastąpiło po posiedzeniu Centralnego Komitetu Przedstawicieli Pracowników, na którym omówiono program reorganizacji i dostosowania, aby przeciwdziałać skutkom pandemii.

Gdy tylko pojawiły się pierwsze oznaki kryzysu, firma podjęła szereg działań zdrowotnych, ekonomicznych i organizacyjnych, mających na celu ochronę pracowników i utrzymanie sytuacji finansowej.
Projekt ten w połączeniu z działaniami już wdrożonymi w innych krajach, w których Grupa Manitou prowadzi działalność, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Brazylii, oraz z decyzją zarządu o odstąpieniu od propozycji wypłaty dywidendy za rekordowy rok podatkowy 2019 pomoże zachować zdolność inwestycyjną wymaganą dla grupy, aby kontynuować wprowadzanie innowacji. Firma zakłada redukcję 63 stanowisk.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 10/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.