[ATB] Technika JLG budowlane

Podnośnik masztowy JLG Toucan 12E Plus

Data publikacji:

Podnośnik masztowy Toucan 12E Plus amerykańskiej firmy JLG zapewnia duży zasięg w poziomie oraz pionie, jego obracający się maszt daje wiele możliwości pozycjonowania, a kompaktowe wymiary maszyny ułatwiają dostęp także do trudno dostępnych miejsc. Co więcej jako podnośnik zasilany elektrycznie może być z powodzeniem stosowany nawet w miejscach o ograniczonej możliwości emisji dwutlenku węgla.

Model Toucan o masie własnej 4900 kg, to kompaktowy podnośnik o dużych możliwościach manewrowych. W stanie złożonym jego długość wynosi 3,65 m, wysokość 1,99 m, a szerokość tylko 1,2 m. Dodać do tego należy niewielki, zewnętrzny promień skrętu 2,6 m, możliwość pokonywania wzniesień do 30% oraz prędkość jazdy do 6 km/h.

W tej klasie urządzeń parametry robocze przedstawiają się równie dobrze. Podnośnik wyposażony jest w wysuwane trzy sekcyjne ramię teleskopowe Jib o długości 4,14 m. Maksymalna wysokość robocza podnośnika wynosi 12,65 m, przy czym wysokość uniesionej platformy to 10,65 m, a wysięg boczny osiąga do 6,05 m.

Bezpieczeństwo i duży wybór wyposażenia

Platforma robocza o wymiarach 1,05x0,7 m posiada podłogę z perforowanej blachy stalowej i wejście z opadającą barierką. Przeznaczona jest dla 2 osób, a jej udźwig wynosi 200 kg. Podnośnik wyposażony jest oczywiście w rozwiązania zwiększające jego stabilność podczas pracy, a także co najważniejsze zapewnia bezpieczeństwo pracowników.

W tej kwestii dostępne są system wykrywający przeciążenia w koszu, trzy-stopniowy alarm przechyłu z lampką kontrolną, ręczny system awaryjnego opuszczania platformy, dedykowane punkty do zaczepu uprzęży ochronnej, automatyczne hamulce tylnego koła oraz pasywny system ochrony przed wybojami.

Napęd elektryczny przenoszony jest na dwa tylne koła, a zastosowane niebrudzące opony przeznaczone są na wszystkie typy nawierzchni. Energię zasilającą dostarcza 48-voltowy akumulator o pojemności 255 Ah. Opcjonalne są bezobsługowe baterie AGM 255Ah.

Podnośnik ma funkcję automatycznego oszczędzania energii w stanie bezczynności, a także praktyczny wskaźnik naładowania baterii. Do kosza operatora doprowadzona jest niezabezpieczona linia 230 V, w opcji zabezpieczona z wyłącznikiem różnicowoprądowym oraz linia pneumatyczna 8 mm. Pozwala to na sprawne użytkowanie elektronarzędzi oraz tych wykorzystujących pneumatykę.

Standardowe wyposażenie maszyny obejmuje m.in. licznik motogodzin, klakson, światło stroboskopowe, system autodiagnostyki, system wykrywania luzu łańcucha itd. W opcji jest system oświetlenia roboczego LED, ponadto w pakiecie dodatkowym znalazły się również rozwiązania zwieszające bezpieczeństwo. Są to system wykrywania przeszkód i system antykorozyjny kosza Soft Touch, a także zabezpieczenie antywybuchowe Atex.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.