[ATB] Nowości Podnośniki koszowe

Podnośniki koszowe w technologii premium firmy Ruthmann

Data publikacji:

Firma Ruthmann wyznacza standardy w zakresie parametrów technicznych i innowacji ze swoimi podnośnikami koszowymi Steiger. Urządzenia te przekonują swoją kompaktową budową i stabilnością podczas pracy, są również łatwe w transporcie i bezproblemowe w obsłudze. W Polsce produkty Ruthmann oferuje firma Windex z Chojnic, która jest wiodącym dostawcą nowych i używanych podestów ruchomych, a także usług serwisowych obejmujących tą grupę urządzeń.

Firma Windex rozpoczęła swoją działalność w 1989 r., a z firmą Ruthmann jest związana od 2010 r. Jako generalny przedstawiciel tej marki na Polskę zapewnia serwis 24h na terenie całego kraju i dostęp do części zamiennych. 

Podnośniki koszowe na podwoziach samochodowych z serii TB są to najwyższe urządzenia w klasie DMC do 3,5 t dostępne na rynku, i co ważne można się nimi poruszać z prawem jazdy kategorii B. Istnieje również możliwość zabudowy na cięższych podwoziach, w tym terenowych z napędem na 4 koła z dopuszczalną masą całkowitą do 12 t.

Duże możliwości dla stabilnej i bezpiecznej pracy

Wykorzystanie podwozia samochodowego jako nośnika dla podnośników koszowych to „strzał w dziesiątkę”. Rozwiązanie to ma wiele zalet, zwłaszcza dla mniejszych wykonawców, firm usługowych i wynajmujących sprzęt. Ponadto oferowane parametry robocze czynią je jeszcze bardziej konkurencyjnym.

Podnośniki TB dostępne są w 3 modelach: TB 270 Pro, TB 290 Pro oraz TB 300, zapewniają wysokość roboczą odpowiednio 27/29/30 m oraz analogicznie maksymalny zasięg 18,1/17,4/17,1 m. Konstrukcja podnośnika odporna na skręcanie nadbudowy, a także zastosowane materiały takie jak drobnoziarnista stal o wysokiej wytrzymałości, zapewniają wysoką zwiększoną trwałość i stabilność podczas pracy.

Podnośniki TB mają możliwość wykonywania trzech ruchów jednocześnie, czyli podnoszenia, obracania i teleskopowania, i to wraz z obrotem kosza. Prędkość i wydajność pracy zostaje w ten sposób maksymalnie zwiększona. System wysięgnika spawany jest laserowo, co daje w efekcie mniej zniekształceń, większą precyzję i stabilność.

Bezpieczne poziomowanie zapewniają podpory HV poziomowo-pionowe, dopuszczalne nachylenie po rozstawieniu wynosi 5°.

Nowy kosz dla operatora

Ulepszony kosz operatora ma nową konstrukcję z możliwością obrotu 2x90°. We wszystkich oferowanych modelach dopuszczalny udźwig kosza wynosi 250 kg, a jego wymiary to 140x70 cm. Dostępna jest także konfiguracja z pełną izolacją oraz koszem poliestrowym, umożliwiającym wykonywanie prac pod napięciem do 1 kV. Części zamienne do podnośników z serii TB są wspólne z innymi modelami Ruthmann Steiger. Taka unifikacja gwarantuje łatwy dostęp w razie potrzeby wymiany podzespołów, zwiększa wydajność operacyjną i usprawnia proces serwisu.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.