[ATB] Aktualności

PreferRent rozpoczyna ekspansje poza kraje bałtyckie

Data publikacji:

Łotewski portal wynajmu online PreferRent planuje w 2022 r. rozszerzyć działalność poza rynek krajów bałtyckich, co oznacza rozpoczęcie działalności w Szwecji, Finlandii i Polsce, a być może również na kilku kolejnych rynkach.

Portal PreferRent wystartował w styczniu 2020 r. jako platforma udostępniania dla firm rentalowych w krajach bałtyckich, a w czerwcu 2021 r. rozszerzył tę usługę, aby stworzyć pełną ofertę w zakresie wynajmu.

Łotewski serwis ma na celu zapewnienie użytkownikom jednego źródła sprzętu, nawet jeśli korzystają z oferty wielu firm rentalowych lub właścicieli sprzętu, zaś firmom wynajmującym udostępnia kanał do dzielenia się swą flotą na zasadzie ponownego wynajmu. Firma została założona przez inwestora i specjalistę IT Denissa Mironcevsa, który jest prezesem i jej właścicielem. 

Z platformą obecnie współpracują 103 firmy, zarówno wypożyczalnie, jak i firmy, które traktują wynajem jako działalność dodatkową. Oprócz rozszerzenia zasięgu geograficznego w przyszłym roku firma zamierza dodać do swoich usług dalsze narzędzia informatyczne, takie jak zarządzanie flotą, śledzenie sprzętu i księgowość.

PreferRent pobiera prowizję w wysokości 5% od transakcji.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.