[ATB] Nowości

Profesjonalny wynajem podnośników od Kiloutou

Data publikacji:

Grupa Kiloutou prowadzi sieć wypożyczalni sprzętu budowlanego we Francji, Hiszpanii, Niemczech i Włoszech. W Polsce ma swoje oddziały na terenie całego kraju. Specjalnością firmy są maszyny i urządzenia do prac ziemnych, na wysokości, na budowie, wykończeniowych, z zakresu energetyki, klimatyzacji, transportu, przeładunku itd. Kiloutou zawsze zachowuje wysokie standardy produktów i usług, a oferowane przez nią maszyny są pod stałą kontrolą techniczną i posiadają aktualne odbiory UDT.

    Profesjonalny wynajem podnośników od Kiloutou

    Kiloutou oferuje indywidualne podejście do każdego klienta.

Kiloutou oferuje indywidualne podejście do każdego klienta, do tego kompleksowy wybór maszyn i sprzętu. W kategorii maszyn do prac na wysokości w swojej ofercie posiada podnośniki masztowe pionowe, podnośniki nożycowe, podnośniki ciągnione oraz przedstawione tutaj szerzej podnośniki przegubowe.

Przykładowe podnośniki przegubowe Haulotte w ofercie wynajmu Kiloutou

Podnośnik przegubowy (ozn. ELE16D) o masie własnej 6460 kg przeznaczony jest do prac wymagających ominięcia przeszkód, w zatłoczonych strefach oraz w trudnym terenie. Zapewnia maksymalną wysokość roboczą 16,01 m, zasięg 8,3 m oraz wysięg boczny 7,52 m. Maszyna napędzana jest wysokoprężnym silnikiem diesla o mocy 38 KM, sprawdzi się nawet w błotnistym terenie. Posiada napęd 4x4, koła wypełnione pianką, może pokonywać wzniesienia o nachyleniu do 45%. Platforma robocza o wymiarach 1,8 x 0,8 m, pomieści dwie osoby. Maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi w tym przypadku 227 kg. 

Większy zasięg roboczy oferuje kolejny model oznaczony jako ELE20D o wysokości roboczej 20,87 m i maksymalnym zasięgu 17,5 m. Ta wersja o masie 10281 kg napędzana jest silnikiem o mocy 78 KM, posiada napęd na 4 koła, a jej zdolność pokonywania wzniesień określona jest na 40%. Kosz o ładowności 227 kg mieści również dwie osoby. Zamontowany jest na wysięgniku wahadłowym. Długość ramienia JiB o zakresie ruchu w pionie 135° wynosi 1,52 m.

Platforma robocza przystosowana jest do poruszania się w pionie, z jednoczesnym zachowaniem wymaganej odległości od ściany. Sterowanie jest tutaj niezwykle płynne i intuicyjne, dlatego model ten jest idealny do prac montażowych, konserwacyjnych, konstrukcyjnych czy instalatorskich.

Model HA 16 RTJ PRO (ozn. ELE16S) o masie 6650 kg to podnośnik przegubowy o maksymalnej wysokości roboczej do 16 m, który przystosowany jest do prac na zewnątrz w trudno dostępnych miejscach. Przednia oś wahliwa zapewnia jego wysoką stabilność na nierównym terenie. Podnośnik wyróżnia się wiodącą w branży powierzchnią pracy, z zasięgiem wynoszącym 8,3 m, oferuje też najlepszą prędkość podnoszenia zaledwie 40 s. 

Podnośnik napędzany jest silnikiem o mocy 18,5 kW, posiada napęd na 4 skrętne koła, stałą blokadę dyferencjału i stały kąt obrotu o 360°  dla większej wydajności. To razem zapewnia wysoką mobilność podnośnika, jego promień skrętu wynosi zaledwie 3,75 m. Prędkość poruszania się to 5,2 km/h, a zdolność pokonywania wzniesień do 40%.

Platforma robocza pomieści 2 osoby, jej ładowność dopuszczalna wynosi 230 kg. Standardowy kosz modułowy o wymiarach 1,83 x 0,8 m jest łatwy w obsłudze i w razie potrzeby szybki do naprawy. Kąt pionowego obrotu kosza wynosi 140° (- 80° / + 60°), kąt obrotu platformy 165° (- 75° / + 90°). Poczucie komfortu i bezpieczeństwa pracy zapewniają Haulotte Activ’Shield Bar 2.0 oraz Haulotte Activ’Lighting System do bezpiecznych załadunków w warunkach ograniczonej widoczności.

W razie przeciążenia emitowany jest sygnał dźwiękowy i świetlny, jest także elektryczna pompa awaryjnego opuszczania, sygnał dźwiękowy w trakcie jazdy oraz obrotowy sygnał świetlny. Podnośnik wyposażono także w inne przydatne rozwiązania takie jak wbudowane na dolnym panelu sterowania narzędzie diagnostyczne Haulotte Activ’Screen, z kolorowym wyświetlaczem, uniwersalne gniazdo telematyczne czy też licznik godzin.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.