[ATB] Aktualności Pronar budowlane

Pronar to światowy wicelider w produkcji felg

Data publikacji:

Felgi i koła ogumione produkowane przez firmę Pronar (marka Pronar Wheels) zdobywają sukcesywnie kolejne rynki zbytu - obecnie trafiają do klientów w ponad 80 krajach, a także do największych światowych koncernów jako element fabrycznego wyposażenia pojazdów. Imponująca jest skala produkcji, sięgająca ok. 1 mln felg do maszyn wolnobieżnych rocznie, co daje producentowi z Narwi na Podlasiu tytuł światowego wicelidera w tej dziedzinie.

Ten obszar działalności stanowi domenę Wydziału Kół Tarczowych odpowiedzialnego za produkcję kół o średnicy od 6 do 54 cali i szerokości od 4,25 do 44 cali. Łączna oferta Pronar Wheels obejmuje 450 typów kół dostępnych w blisko 10 tys. możliwych konfiguracji.

– Naszym niewątpliwym wyróżnikiem na rynku jest ponadstandardowa jakość produkowanych felg  Wymogi, jakie sami sobie stawiamy są o wiele bardziej restrykcyjne niż te, jakie wynikałyby z europejskich i międzynarodowych norm. Już sama stal jest dla nas specjalnie przygotowywana przez huty z dokładnie takimi dodatkami stopowymi jakich oczekujemy. Z kolei sam proces wytwarzania, poza standardowymi procedurami jakości został wzbogacony o dodatkowe procesy, które wypracowaliśmy w toku współpracy z naszymi odbiorcami. Dzięki temu zyskują pewność, że finalny efekt, czyli gotowy produkt będzie dokładnie zgodny z ich oczekiwaniami.

– dodaje kierownik Tomkiel.

Koła Pronaru w zdecydowanej większości trafiają na eksport, a wśród odbiorców znajdują się m.in. takie firmy jak: John Deere, Zetor, AGCO, Kubota, Bobcat czy JCB. Producent z Narwi wykorzystał trudną sytuację rynkową, znaczoną m.in. poprzerywaniem łańcuchów dostaw, jako okazję do umocnienia pozycji Pronar Wheels na rynku światowym.

– Bez wątpienia z pandemii wyszliśmy mocniejsi jak nigdy dotąd, o czym najlepiej świadczy fakt, że poprzedni rok pod względem sprzedaży był dla nas rekordowy. Nie tylko zachowaliśmy ciągłość produkcji, ale też nie przestawaliśmy inwestować. Zarówno aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na nasze produkty, jak również rozszerzyć ich dotychczasowy asortyment

– mówi Rafał Mazur, zastępca kierownica ds. handlu i marketingu Pronar Wheels.

Jeśli chodzi o inwestycje, to w ostatnich miesiącach Pronar przede wszystkim wprowadził unikalny na rynku polskim wysokowydajny system spawania dwudrutowego (TPSi TWIN Push). Poza tym firma wybudowała nowe linie do produkcji felg w fabryce Pronaru w Narewce.

Ich sercem są dwie prasy hydrauliczne o nacisku 3150 i 5000 ton. Nowe linie pozwalają na wytwarzanie ciężkich wieloczęściowych kół, wykonywanych ze stali o grubości od 15 do 30 mm - takie rozwiązania są stosowane w największych maszynach pracujących np. w kopalniach czy na placach budowy.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.