[ATB] Aktualności

Prosto, elektrycznie, bez emisji spalin z Wacker Neuson

Data publikacji:

Maszyny budowlane „zero emission” marki Wacker Neuson przekonują swoim działaniem w centrum stolicy Austrii - Wiedniu.

Od wibratorów pogrążalnych do zagęszczania betonu po w pełni elektryczne koparki o masie 1,7 t - na placu budowy w Wiedniu zastosowano prawie całą ofertę „zero emission” marki Wacker Neuson.

– Nasze elektrycznie napędzane maszyny mogą pokryć wiele scenariuszy zastosowań – mówi Alexander Greschner, dyrektor ds. sprzedaży Wacker Neuson Group. –Nasze rozwiązania „zero emission” nie nadają się tylko do zastosowań specjalnych, ale również do całkiem codziennych zadań na placach budowy w obszarach śródmiejskich. Z naszym szerokim portfolio jesteśmy pionierami w branży

– tłumaczy.

Z do 90% mniejszą emisją CO2 - łącznie z produkcją akumulatorów i wytwarzaniem energii - maszyny elektryczne nie tylko wykonują prace na placu budowy w przyjemniejszy sposób, ale również przyczyniają się do osiągnięcia celów klimatycznych. W Wiedniu wyjątkowo ciche elektryczne koparki, wozidła i ładowarki kołowe przekonały swoją prostą obsługą w praktyce:

– Wszystkie maszyny można naładować nocą, a akumulator wystarczy na przeciętny dzień pracy. Produkty elektryczne marki Wacker Neuson oferują liczne zalety – wyjaśnia Mario Lang, kierownik robót w Swietelsky. – Możemy je wykorzystać, aby obniżyć koszty eksploatacyjne i jeszcze lepiej chronić operatorów. Szczególnie przekonała nas łatwa obsługa i bezproblemowe współdziałanie maszyn i urządzeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby maszyny z napędem elektrycznym Wacker Neuson wykorzystać na innych placach budowy

– tłumaczy.

Od zagęszczania po transport materiału

Podczas projektu budowlanego powstają m.in. instalacje zewnętrzne, place zabaw, możliwości siedzenia, chodniki i strefy ładowania. W tym celu położono kable, utworzono tereny zielone, przygotowano ścieżki i wykonano betonowe fundamenty. Do prac przy wykopach wykorzystano akumulatorową minikoparkę EZ17e. Wysokiej jakości litowo-jonowa technologia jest stosowana przez firmę Wacker Neuson już od kilku lat, ponieważ dzięki niej maszyna może sprostać wysokim wymaganiom w zakresie czasu pracy, trwałości, bezpieczeństwa i solidności.

Duża pojemność akumulatora sprawia, że funkcje hydrauliczne są dostępne przez cały dzień roboczy z taką samą wydajnością jak w przypadku modelu konwencjonalnego. 7-calowy wyświetlacz przez cały czas informuje operatora o stanie urządzenia, np. o aktualnym poziomie naładowania i pozostałym czasie pracy. Można go naładować z domowego gniazda (110-230 V) lub za pomocą szybkiego ładowania wysokim napięciem (do 415 V) w ciągu zaledwie 4 h. Wydobyty materiał zostaje transportowany za pomocą elektrycznego wozidła DW15e. W porównaniu z konwencjonalnym modelem emisje hałasu zostały tutaj zredukowane do 60 dB, co odpowiada normalnemu poziomowi głośności w pokoju.

W trakcie zagęszczania gruntu wykorzystano zarówno ubijak akumulatorowy AS60e, jak i dwie akumulatorowe zagęszczarki. Ponadto wibrator pogrążalny wysokiej częstotliwości IEe niezawodnie zagęścił beton pod fundamenty placu zabaw. Akumulator jest przy tym zastosowany w plecaku z przetwornicą (ACBe). Dzięki temu operator nosi źródło energii podczas pracy na plecach i nie potrzebuje już długich kabli zasilających. Oznacza to większe bezpieczeństwo, nową zwrotność i wysoką wygodę obsługi. Wszystkie urządzenia zagęszczające „zero emission” marki Wacker Neuson, są obsługiwane za pomocą tego samego modułowego akumulatora litowo-jonowego.

Można go bardzo szybko wymienić na inny akumulator lub pomiędzy urządzeniami - dodatkowy plus pod względem elastyczności podczas codziennej pracy na placu budowy. Akumulator i ładowarka są chronione przed brudem i uszkodzeniami w skrzynkach systemowych Systainer z certyfikatem UN, zaprojektowanych specjalnie dla firmy Wacker Neuson. Akumulator można dzięki temu transportować i bezpiecznie przechowywać zgodnie z dyrektywami ADR/RID.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.