Przełomowa innowacja w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym

Data publikacji:

Poznański Park Naukowo-Technologiczny inwestuje w kolejne innowacyjne technologicznie rozwiązanie w postaci belki oporowej o nazwie ReBe. Czy rozwiązanie to ma szansę zrewolucjonizować inwestycje drogowe?

A zatem czym jest ReBe? Rozwiązanie to umożliwia wykonanie odpowiedniej krawędzi na końcu odcinka roboczego nawierzchni, co w istotny sposób ogranicza koszty wykonania złączy asfaltowych. Mówiąc krótko, ReBe polega na zmianie procesu technologicznego i zastosowaniu nowatorskiej konstrukcji wykonanej z materiału ponad 7-krotnie lżejszego od stali, który cechuje się jednocześnie wysoką wytrzymałością oraz odpornością chemiczną i termiczną. 

Unikatowe rozwiązanie usprawnia pracę ekip budowlanych i eliminuje straty materiałowe, polepszając wydajność pracy. Co ważne, belkę można używać wielokrotnie, a moduły o różnej długości pozwalają na jej dopasowanie do jezdni.

– Obserwując inwestycje drogowe z perspektywy inżyniera budownictwa poszukiwałem pomysłu jak zniwelować straty materiału sięgające ponad tysiąca ton na jednym projekcie i czasu idącym w setkach godzin na przygotowywanie złączy na końcach odcinków roboczych układanej nawierzchni. Tak powstał pomysł belki ReBe. Ze strony twórców jako zespół, cieszymy się, że udało nam się przekonać do naszego rozwiązania właśnie Poznański Park Naukowo-Technologiczny i wspólnie będziemy rozwijać ten pomysł. Wierzymy, że współpraca ta umożliwi nam rozwój technologiczny rozwiązania i pomoże w ekspansji na rynki zagraniczne

– mówi Krzysztof Przybylski, twórca rozwiązania i prezes zarządu nowej spółki KPMP.

Inwestycja Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego podjęta została po przeprowadzeniu analiz biznesowych, chemicznych oraz po pomyślnej weryfikacji rynkowej belki ReBe. Według przedstawicieli producenta produkt wykazuje duży potencjał do skalowania, a także wzbudza zainteresowanie firm z sektora budownictwa drogowego oraz inwestorów branżowych. ReBe otrzymało I miejsce w kategorii Tradition & Modernity odbywającego się we wrześniu 2020 r. w Katowicach wydarzenia European Tech and Startup Days.

Ponadto opracowywany produkt został wyróżniony w konkursie Orzeł Innowacji, którego organizatorem jest redakcja „Rzeczpospolitej” i bierze udział w prestiżowym programie InCredibles powered by Sebastian Kulczyk. Pomysłodawcy dokonali także zgłoszenia patentowego.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.